ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 12:25

'Dünya devleri' Bursasporlu genç yıldızın peşinde!

Dünya devleri Bursasporlu genç yıldızın peşinde!

Bursaspor Altyapısının son yıllarda yetiştirdiği en büyük yıldız adaylarından biri olan Enes Ünal'a, futbolun dev kulüplerinden birbirinden ilginç transfer teklifleri yağıyor.


Bursaspor ile Avrupa Şampiyonluğu, ardından dünya dokuzunculuğu kazanan U15 Takımı'nın en büyük gol silahı olan ve bugüne kadar resmi lig maçlarında 250'ye yakın gol atan, U 16 ve U 17 Milli Takımlarının santrforu olan Enes Ünal'a Avrupa'nın ünlü takımları sadece yetiştirme bedeli vererek almak istiyor.

İNGİLTERE'DEN YOĞUN TALEP

İngiliz futbolunun devleri Manchester United, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Brezilya'dan Santos, İtalya'dan İnter, Juventus, Almanya'dan Mönchengladbacht, İspanya'dan Villareal kulüpleri, Türkiye'ye gelerek Enes Ünal'ın babası Bursaspor'un eski kaptanlarından Mesut Ünal ile görüşerek, birbirinden ilginç dosyalar sunuyor ve transfer teklifinde bulunuyor.

BURSASPOR'DAN DUALARLA GİDECEK

Mesut Ünal, bugüne kadar yapılan transfer tekliflerinin hepsini doğrularken, konuyla ilgili Doğan Haber Ajansı'na (DHA) yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Avrupalı kulüpler Enes Ünal'ı sadece yetiştirme bedeli ile alıp götüreceklerini biliyorlar. Bana birbirinden ilginç dosyalarla geliyorlar. Ben her seferinde Enes Ünal'ın Türkiye'nin önemli kulüplerinden biri olan Bursaspor'da oynadığını, U16 ve U 17 Milli Takımlarının oyuncu olduğunu söylüyorum. Enes'i almak isteyen kulüpleri Bursa'ya davet ederek, Bursaspor Yönetim Kurulu ile görüşmelerini öneriyorum. Yapılan her görüşme sonrası Bursaspor Yönetim Kurulu üyelerini bilgilendiriyorum. Onlarda yapılan transfer tekliflerinin detayları hakkında da bilgi veriyorum. Ben Enes Ünal'ın Bursaspor'dan dualarla, alkışlarla ve onu yetiştiren kulübüne para kazandırarak Avrupa'ya gitmesini istiyorum."

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER