ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Kasım 2012 Perşembe 07:28

Dünya devinden Aslan'a büyük övgü

Dünya devinden Aslana büyük övgü

Şampiyonlar Ligi maçında Galatasaray'ın 1-0 yendiği Manchester United'ın CEO'su şakınlığını gizleyemezken, hayranlığını ifade etti.Şeytan bile şaşırdı

Manchester United CEO’su David Gill, Galatasaray’ın 14 branşta faaliyet gösterdiğini öğrenince şaşkınlığını gizleyemedi, “Bizde sadece futbol var. Her kulvarda zirveye oynayan bir yapıyı oluşturmak çok büyük olay” dedi.

Skorer'den Nevzat Dindar'ın haberine göre, İngiliz ekibinin CEO’su David Gill’in, Şampiyonlar Ligi maçı sayesinde yakından tanıma fırsatı bulduğu sarı-kırmızılılara 14 branşta faaliyet göstermesi nedeniyle hayran kaldığı öğrenildi.

Türk Telekom Arena’da oynanan maçı Galatasaray CEO’su Lutfi Arıboğan ve yöneticilerle beraber izleyen Gill’in, karşılaştığı atmosferden çok etkilendiği bildirildi. Gill’in, “Galatasaray kesinlikle Türkiye’nin üzerinde bir kulüp. Size karşı hem puan hem de para kaybettik” dediği, ayrıca stattaki atmosfere hayran olduğu kaydedildi.

Manchester United’da direktör olarak görev yapan efsane futbolcu Sir Bobby Charlton’ın ise “Burada as takımımızla gelsek de yine zor bir gece olurdu” ifadesini kullandığı kaydedildi.
M.United’ın sadece futbol kulübü olmasına karşın Galatasaray’ın 14 branşta faaliyet göstermesi konuk profesyonellerini bir hayli şaşırttı.

Galatasaray’ın yapılanmasına övgü yağdıran Gill’in, “Bu kadar branşta hem de zirveye oynamak, önemli yatırımlar yapmak büyük bir olay. Galatasaray kurduğu bu yapı ile gelecekte Avrupa’nın dev markaları arasında olacaktır” dediği vurgulandı.

 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER