ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 12:08

Drogba'nın golü ders oldu

Drogbanın golü ders oldu

Fildişili oyuncunun geçen sezon Mersin İdmanyurdu kalecisi Bicik'e attığı gol, Altınordu Futbol Akademisi'nde kaleciler için antrenman modülü haline getirildi


Galatasaray'da Didier Drogba'nın geçen sezon Mersin  İdmanyurdu maçında kaleci Bicik'e ceza sahası dışından attığı gol, Altınordu  Futbol Akademisi'nde (AFA) eğitim modülü oldu. 
 
Altınordu'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, söz konusu maçın 69.  dakikasında Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu'nun kaleye yönelen topuna ayak koyarak  Mersin İdmanyurdu kalecisi Bicik'in dengesini bozan ve meşin yuvarlağı ağlarla  buluşturan Fildişili oyuncunun bu golü üzerine AFA'da kaleciler için korsan  maskeli özel bir antrenman programı uygulanmaya başladı. 
 
Kalecilerin uzaktan ve yandan gelen şutlarda bir gözünün diğerine göre  algısının daha düşük seviyede olduğundan hareketle, genç kalecilerin, bu  eksiklerini gidermek üzere özel korsan maskeleriyle antrenman yapması sağlandı. 
 
AFA Kaleci Antrenörleri Semih Ağra ve Hayrettin Öz, çalışmanın üç  haftadır devam ettiğini belirterek, "Konuyu, Drogba'nın golü üzerinde çalışıp iki  spor uzmanıyla da değerlendirerek kalecilerin bu zafiyetini tespit ettik" dedi. 
 
AFA Direktörü Nedim Yiğit ise çalışmayı bir antrenman modülü haline  getirerek uyguladıklarını kaydederek, "İlk etapta, kalecilerin yakın mesafeden  gelen beklenmedik toplarda bile dengesinin bozulduğu gördük. Performans  Geliştirme ve Analiz Birimi Antrenörümüz Yasin Tuncer'den destek alarak önce bu  sıkıntıyı giderdik. Şimdi ise uzaktan atılan şutlarda yaşanan denge ve  koordinasyon sorunlarının çözümü için çaba gösteriyoruz. Bunun için korsan  maskeleri kullanırken kalecilerin ayaklarının altına da denge bozucu yarım toplar  koyuyoruz" diye konuştu. 
 
  
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER