ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ocak 2013 Perşembe 11:23

Drogba'nın gidişi için ne dediler?

Drogbanın gidişi için ne dediler?

Shenhua kulübü Drogba için FIFA’ya gitmeye hazırlanırken, Çinli taraftarların ise bu ayrılığa hiç şaşırmadıkları ortaya çıktı.


Onur Dinçer / Skorer Özel

Çin’de yapılan bir ankette katılımcıların sadece \% 3’ü ‘Ayrılmasına şaşırdım, sonuçta kontratı vardı’ seçeneğini işaretledi.
 
Drogba’nın yollarını ayırdığı Shanghai Shenhua kulübü konuyu FIFA’ya taşımaya hazırlanırken, takımın taraftarları da internet siteleri ve forumlarda ellerinden kaçırdıkları yıldız futbolcu ile ilgili düşüncelerini paylaşıyorlar.
 
Galatasaray’ın anlaşmaya vardığı Fildişili futbolcunun Shanghai kulübünde kontratı devam etmesine karşın takımdan ayrılmasına Çinli taraftarların hiç şaşırmadıkları ortaya çıktı. Çin’in ifeng internet sitesinde konuyla ilgili bir anket düzenlenirken, ‘Drogba’nın Shenhua’dan gidişi hakkında ne düşünüyorsunuz?’sorusu soruldu.
 
Yaklaşık 3 bine yakın kişinin katıldığı ankette katılımcıların büyük bir çoğunluğu oyuncunun gitmesine hak verdiklerini ifade ettiler. Dört seçenekli ankette \%41’lik kesim ‘Beklendik bir gelişme. Kulüpteki sorunlardan dolayı bu ayrılık er ya da geç olacaktı’ seçeneğini işaretlerken, \% 33 ise ‘Normal, yıldız futbolculara uymayan çok düşük bir seviye var’ şıkkında karar kıldı. ‘Olmamalıydı, ülke futbolu için hayalkırıklığı’ diyenlerin oranı \%23 olarak göze çarparken, sadece \% 3’lük dilimin ‘Şaşırdım, sonuçta Shenhua ile kontratı vardı’ seçeneğini işaretlemesi dikkat çekti.    
 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER