ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 21:15

Drogba'dan önemli açıklamalar

Drogbadan önemli açıklamalar

Drogba, "Şu an kendimi çok iyi hissediyorum. Futbolu ne zaman bırakırım tam bilemiyorum. Ancak 3 iyi yıl daha geçirebileceğime dair bir umudum var" dedi.


Galatasaray'ın yıldız golcüsü Didier Drogba ABD'nin ünlü dergisi Sports Illustrated'e bir röportaj verdi. Kendisi hakkında merak edilen birçok konuyu cevaplayan Fildişi Sahilli oyuncu, Galatasaray'dan ayrılmayı düşünmediğini söylerken, emeklilik yaşı ve bir süre davet almaması büyük tartışmalara neden olan milli takım konusunda da çarpıcı açıklamalarda bulundu. 
Çin deneyiminin ardından Türkiye'ye geldiği için kendini şanslı gördüğünü ifade eden Drogba, "Avrupa futboluna geri dönmek benim için bir şanstı. Herkese hala burada olduğumu ve hala futbol oynayabildiğimi göstermek için bir fırsattı. İnanın bana yaş birşey ifade etmez. Bunlar sadece rakamlardır. Herşey sizin kalitenize, bilginize ve fizik olarak ne durumda olduğunuza bağlıdır. Kendimi şu an çok iyi hissediyorum. Belki yaşım itibariyle bu, insanlara biraz garip gelebilir ama kendimi geçen sezondan çok daha iyi hissediyorum. Tam olarak ne kadar daha oynayacağımı bilemiyorum ancak iyi seviyede 3 yıl daha oynayabileceğimi umut ediyorum. Kendime sınır koymuyorum. Zamanı gelince artık sona geldiğimi vücudum bana söyleyecektir" dedi.

Milli takımda ortak yol
Drogba şöyle devam etti: "Galatasaray'a Çin'den geldiğimde herhangi bir sezon öncesi kampı geçirmemiştim. Direkt olarak oynamak durumunda kaldım. Dolayısıyla fizik olarak benim için çok zor bir sezondu, bir türlü yeterince dinlenemiyordum. Bu zorluklar altında milli takım hocamla biraraya geldik ve beni bir süre kadroya almaması şeklinde bir çözüm bulduk. Şimdi tekrar kendimi buldum ve yeniden takıma çağrılmaya başladım."  
Galatasaray ile yeni sezon hedeflerine de değinen Fildişi Sahilli yıldız, "3 kulvarda mücadele ediyoruz. Öncelikle lig çok önemli. Geçen sezon kazandığımız şampiyonluğu tekrar etmek istiyoruz. Eğer kazanırsak kulübün 20. şampiyonluğu olacak ve biz de adımızı tarihe altın harflerle yazdıracağız. Bu kulübün tarihinin önemli bir parçası olmak beni çok mutlu edecek. Şampiyonlar Ligi'nde geçen seneden daha iyi işler yapabileceğimize inanıyorum. Çeyrek finalin ötesine geçebiliriz" diye konuştu. 

ABD'ye açık kapı bıraktı
Kariyerine Amerika'da devam etmek isteyip istemediği sorusuna ise Fildişi Sahilli yıldız şöyle cevap verdi: "ABD futbolu her geçen gün gelişiyor. Her geçen gün birçok ünlü isim Amerika'nın yolunu tutuyor. Henry, Beckham gibi yıldızlar oraya gidiyor. Şu anda Galatasaray'da neler yapabileceğime odaklanmış durumdayım. Ancak günün birinde uygun bir zamanda şartlar oluşursa böyle birşey neden olmasın ki? Bakalım gelecek neler getirecek."

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER