ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 09:09

Drogba hayatını kurtardı!

Drogba hayatını kurtardı!

Galatasaray - Beşiktaş maçında Franco ile çarpışıp bilincini kaybeden Cenk'e ilk yardımı gerçekleştiren Drogba hayatını kurtardı.


Drogba, derbide Franco ile çarpışıp bilincini kaybeden Cenk'i yerde yan çevirerek hayati müdahalede bulundu ve uygulamalı ilkyardım dersi verdi. Tecrübeli futbolcunun, Cenk'i sol kolunun üzerine yatırarak hayatını kurtardığı belirtildi.

Fotomaç'in haberine göre, derbiden akıllarda kalan en önemli şey Cenk Gönen'in sakatlanmasıydı. Bir pozisyonda Galatasaray ve Beşiktaşlı oyuncuların ortasında kalan, Franco'nun darbesiyle hafızasını yitiren Cenk Gönen'e ilk müdahaleyi Didier Drogba yaptı.

Galatasaraylı oyuncunun Cenk'in hayatını kurtardığı belirtiliyor. Darbe sonrasında yerde kalan ve yüzüstü yatan Cenk'i takım arkadaşı Dany sırt üstü çevirmeye çalıştı. Drogba'nın müdahalesi ekranlara yansıdı.

İlk yardımın ilk kuralı

Dany'ye kızan Drogba genç kaleciyi sol kolunun üstüne yatırdı. Kişiyi yan çevirmek ilk yardımın ilk kuralı. Çünkü bilincini kaybeden kişinin nefes alışı sağlanmalı, kusma ihtimaline karşı boğulma tehlikesi önlenmelidir.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER