ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 12:26

'Drogba başıma bela oldu’

Drogba başıma bela oldu

Peru’da UTC takımının forveti Carrillo’nun lakabının ‘Drogba’ olduğu ortaya çıktı. Golcü futbolcu, “Bu isim beni meşhur etti ancak ilgi o kadar yoğun ki bazen gerçekten bunalıyorum”


Onur Dinçer/Skorer Özel

Galatasaraylı Didier Drogba, Güney Amerika’daki profesyonel bir futbolcunun başına iş açtı. Peru’nun And Dağları üzerinde kurulu olan kentlerinden Cajamarca’nın UTC takımında bir futbolcunun ‘Drogba’ lakabı ile çağrıldığı ortaya çıktı. Ülkenin 1. liginde mücadele eden Cajamarca UTC’nin golcü futbolcusu Juan Carrillo’nun sarı kırmızılıların Fildişi Sahilli forveti ile hem fizik hem de oyun stili olarak benzerliğinden dolayı bu isimle çağrıldığı belirlendi. Üstelik 35 yaşındaki Perulu futbolcu, Drogba ile aynı yaşta.

Ne var ki yıldız futbolcu bu benzerliklerden dolayı biraz şikayetçi. Peru’nun El Popular gazetesine konuşan ‘And’ların Drogbası’, “Beni ‘Drogba’ diye çağırıyorlar. Herkes bana böyle hitap ediyor. Artık nerdeyse kendi adımı bile unuttum. Bu ünlü futbolcunun isminin bana yakıştırılması beni meşhur etti ve birçok kapı açtı. Bu yüzden mutluyum. Ancak zaman zaman da başıma dert oluyor. Örneğin insanlar beni sokakta durduruyor ve ‘Hey Drogba bize bir imza ver’ ya da ‘Hadi birlikte fotoğraf çekilelim’ diyorlar. Bu durum bazen katlanılmaz bir hale geliyor ve gerçekten bunaltıyor” dedi. 

  

 
 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER