ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 21:38

Down Sendromlu Enes Gülmez Avrupa şampiyonasına gidiyor

Down Sendromlu Enes Gülmez Avrupa şampiyonasına gidiyor


Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığı'nın 2013 faaliyet programında yer alan 'İAADS Sendromlular Açık Avrupa Atletizm Şampiyonası' 27 – 30 Haziran 2013 tarihleri arasında İtalyan’ın Roma şehrinde yapılacaktır.

Şenlik Gençlik ve Spor Kulübü Sporcusu Enes Gülmez Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından milli takım hazırlık kampına davet edilerek Down Sendromlular Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek.

Denizli ilinde yapılan Türkiye Özel Sporcular Atletizm Şampiyonası'nda Atlama ve 200m koşu yarışmalarında üstün bir başarı örneği sergileyerek her iki dal da altın madalya sahibi olan Enes Gülmez bu kez İtalya'da yapılacak olan Down Sendromlular Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, "Enes daha önce Denizli ilinde yapılan müsabakalarda her iki dalda aldığı altın madalyalar ile ilimizin gurur kaynağı olmuştu. İnşallah bu kez de İtalya'da yapılacak olan Down Sendromlu Sporcular Avrupa Atletizm Müsabakaları'nda ülkemizin ve ilimizin gurur kaynağı olacaktır. Yapılacak müsabakalarda kendisine başarılar diliyorum.'' dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER