ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 18:34

Doğan'ın, Etik Kurulu'ndan istifasını TFF de açıkladı


Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlyas Doğan'ın, Etik Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini Türkiye Futbol Federasyonu da duyurdu.

Konuyla ilgili Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, istifa ettiği belirtilirken, Doğan'ın istifa dilekçesine de yer verildi. Doğan'ın istifa dilekçesi şöyle:

"Bilindiği üzere Haziran 2011 tarihinden beri Yükseköğretim Genel Kurulu'nun görevlendirmesi nedeniyle Federasyonunuzun Etik Kurulu üyesi bulunmaktayım.

Altında imzam bulunan Etik Kurulu Raporu sporda dürüstlüğe aykırı davrananlar için bir hakikat tokadı olmuştur.

Şahsımın ve diğer kurul üyesi meslektaşlarımın sporda dürüstçe mücadele yolunda ahlak ve etiğe aykırı davranışların bir yaptırıma bağlanmasına dönük katkısının her zaman övgüyle hatırlanacağına inanıyorum. Hazırlamış olduğunuz raporun UEFA tarafından da kabul edildiğinin kamuoyunda bildiği bir husustur.

Ancak spor alanında ahlak ve etiğin egemen olması yönünde diğer Etik Kurulu üyeleriyle verdiğimiz hizmeti cezalandırmak isteyenler bir süredir şahsıma karşı basın yolu ile yürütülen linç kampanyasından büyük bir memnuniyet duymalıdırlar.

Diğer yandan halen yürütmekte olduğum Yükseköğretim Denetleme Kurulu Başkanlığı görevinin doğal bir gereği olarak milyonlarca liralık yolsuzlukların üzerine ısrarla gitmemin bazı çevreleri rahatsız ettiğini biliyorum. Gerçekleştirdikleri yolsuzlukların ört bas edilmesi için yaptıkları baskılardan sonuç alamayanların yargı tarafından suçsuz görüldüğüm bir konuda; gerçeği bilmelerine rağmen, sanki iddialar yüce yargı tarafından sabit görülmüş gibi çıkan haberleri ellerini ovuşturarak okuduklarından eminim.

Hakkımda ısrarla haber üretenler şahsımı arayıp iddiaların gerçek olup olmadığını sorma cesaretini bile gösterememişlerdir. Ancak bütün kamuoyu bilmelidir ki hak bildiğim adaleti arama ve dürüstlük yolunda tek başına kalsam bile asla ödün vermeyeceğim. Şahsıma karşı yürütülen haksız kampanyanın hem mensubu bulunduğum Yükseköğretim Kurulu hem de Türkiye Futbol Federasyonu'nu yıpratmasına müsaade etmem mümkün değildir. Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu üyeliğinden istifa ediyorum."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER