ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 23:36

Diyarbakır'da sarı-kırmızı coşku


Galatasaray'ın Spor Toto Süper Lig'de 2012 - 2013 sezonunun şampiyonu olması Diyarbakır'daki taraftarını sokağa döktü. Yenişehir ilçesindeki üç caddeyi trafiğe kapatan Galatasaray taraftarı, sarı- kırmızı meşaleler yakıp takımlarına tezahüratlarda bulundu.

Galatasaray taraftarı maçın bitimini beklemeden Diyarbakır caddelerine döküldü. Yenişehir ilçesindeki Ofis semtinin Ekinciler, İstasyon ve Gevran Caddesi'ni trafiğe kapatan taraftarlar uzun süre takımları lehine sloganlar atarak eğlendi. Yoldan geçen araçları durdurup sallayan taraftarlar davul zurna eşliğinde oynadı, takımlarının marşını söyledi.

KUTLAMAYA KARŞI ÇIKAN GENÇLER GALATASARAY'IN FLAMASINI YAKTI

Bu arada Galatasaraylı taraftarların coşkusunun devam ettiği sırada Ekinciler Caddesi'ne gelen bir grup genç, Diyarbakırspor hakkında sloganlar atarak kutlamalara karşı çıktı. Ellerinde yeşil- kırmızılı renkler taşıyan grup, Galatasaray renklerini taşıyan araçların geçmesine izin vermedi. Grup daha sonra Galatasaray flamalarını yakarak eğlenmeye başladı.

Galatasaray lehine sloganlar atan araçları durduran grup, onlara Diyarbakırspor lehine slogan atmamaları halinde araçlarına zarar vereceğini belirterek yolu bir süre trafiğe kapattı. Grubun bu davranışından rahatsız olan Galatasaray taraftarları daha sonra Gevran Caddesi'ne geçerek orada takımları lehinde tezahüratlarda bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER