ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 00:50

Dilmen'in kehanetleri tutmuyor!

Dilmenin kehanetleri tutmuyor!

İşte Rıdvan Dilmen'in Aykut Kocaman'ın devam kararından kısa bir süre önce yaptığı açıklama..


Girne Amerikan Üniversitesi'nin düzenlediği bir konferans üzerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gelen Fenerbahçeli eski futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Kıbrıs Türk futbolunda uygulanan ambargoyu ve Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ınistifasını değerlendirdi.

 "24 SAAT İÇİNDE KARAR VERİR"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde İHA muhabirinin sorularını yanıtlayan spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın istifasına ilişkin, "Aykut hocanın kamuoyuna verdiği bir söz var. Bir taraftan da futbolculara verdiği bir söz var. Oyuncuların ısrarı ile onlara verdiği bir dönme sözü var. Zor bir durum. Ben Aykut hocanın yerinde olmakistemezdim. Aldığı her karara saygı duyacağız. Tahminime göre 24 saatiçinde kararını verir" açıklamasında bulundu.

"YILDIRIM DEMİRÖREN'E TEKLİF GÖTÜRECEĞİM"

Kıbrıs Türk futbolunda uygulanan ambargoyu da değerlendiren Dilmen, Türkiye ile KKTC arasında futbol karşılaşmaları yapılabileceğini de ifade ederek,"Gerekli kurumlarda bununla ilgili çalışmalar yapıyordur. Ama ben sadecesporla ilgili değil her türlü ambargoya karşıyım. Türkiye ligleri burada da oynana bilir. Maçlar burada da oynanabilir. Ben olaylara hep dostluk yönüyle, pozitif bakıyorum. İstanbul'a döndüğümde ilk olarak Yıldırım Demirören'e bu teklifi götüreceğim. Yıldırım Bey de çok pozitif bir insandır bu konularla hassasiyetle bakacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

KEHANETLERİ TUTMAYAN ADAM

Rıdvan Dilmen, Aykut Kocaman'ın basın mensupları önündeki istifası sonrası yapmış olduğu açıklamada, ısrarlara rağmen Kocaman'ın istifa kararından vazgeçmeyeceğini belirtmişti.

Usta spor yazarı, bu açıklamalarının ardından ses getiren bir iddia daha ortaya atmıştı. Dilmen, hakeme tükürdüğü için 12 maç ceza alan Meireles'in cezasının kaldırılacağını, hatta bu oyuncunun Karabükspor maçında ilk 112de sahaya çıkabileceğini ileri sürmüştü.

DİLMEN BU KEZ TEMKİNLİ

Rıdvan Dilmen yapmış olduğu bu tahminlerin tutmaması üzerine Aykut Kocaman'ın devam kararından kısa bir süre önce yapmış olduğu açıklamada temkinli davranarak iddialı bir çıkış yapmaktan kaçındı. Dilmen, Kocaman'ın kararını 24 saat içinde verebileceğini demekle yetindi. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER