ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Ekim 2013 Perşembe 15:27

Diego Costa'nın milli takım bilmecesi sürüyor

Diego Costanın milli takım bilmecesi sürüyor


Çift vatandaşlığı bulunan Atletico Madridli futbolcu  Diego Costa, Brezilya Teknik Direktörü Felipe Luiz Scolari'nin 2014 Dünya Kupası  için hazırladığı 45 kişilik geçici aday kadroda yer aldı. 
 
  
Brezilya ve İspanya vatandaşlıkları bulunan ve hangi milli takımda  oynayacağına, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliğinin (FIFA) karar vereceği  Costa'nın ismi, gelecek ayki hazırlık maçının aday kadrosunda bulunuyor. Aynı  dönemde İspanya Milli Takımı'na da çağrılması beklenen Brezilya doğumlu başarılı  forvetin durumu, belirsizliğini koruyor. 
 
Diego Costa'yı milli takıma çağırdığını söylemediğini dile getiren  Scolari ise Costa'nın isminin sadece ilgilendiği 45 kişilik aday kadroda  bulunduğunu vurguladı. 
 
Bu arada İspanya Futbol Federasyonunun (RFEF), Brezilya Futbol  Konfederasyonundan (CBF) Costa'nın herhangi bir resmi maça çağrılmadığını beyan  eden bir mektup aldığı belirtilirken, FIFA'dan İspanya lehine bir karar çıkması  halinde Brezilya'nın bu karara itiraz edebileceği ve iki ülke arasındaki sürecin  2014 Dünya Kupası'nı da aşabileceği kaydedildi. 
 
Tercih etme şansı olursa İspanya'yı seçeceği düşünülen Costa'yı, FIFA  kurallarına göre Brezilya'nın olduğu kadar İspanya'nın milli takıma çağırma hakkı  bulunuyor. 
 
  
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER