ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 18:04

Didin’li Düsseldorf’un sevinci yarım kaldı


Geçen hafta play-off’larda finale kalarak Almanya Beko Basketbol Ligi’ne (Bundesliga) çıkma hakkı elde eden Türk antrenör Murat Didin’in takımı Düsseldorf Baskets’in sevinci yarım kaldı.

Alman Basketbol Federasyonu (BBL), Düsseldorf kulübünün mali kriterleri yerine getirmediği gerekçesiyle 1. Lig lisansı vermedi. Lisans komisyonunun başkanlığını yapan Alexander Reil’in, bu sezon Alman 1. Ligi'nden düşen Ludwigsburg’un da başkanı olması dikkat çekiyor. Düsseldorf’un lige kabul edilmemesi durumunda Luwigsburg’un tekrar Alman Beko Basketbol Ligi’ne geri dönme şansı bulunması beraberinde büyük soru işaretlerini getiriyor. Mahkemeye başvuran Düsseldorf kulübü şimdi verilecek kararı bekliyor.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Didin, kendilerinden istenilen tüm belgeleri lisans komisyonuna eksiksiz verdiklerini söyledi. Lisans vermemek için bahane üretildiğinin altını çizen Didin şöyle devam etti:

“Birçok takımın elinde olmadığı meblağlarda imzalı kontrat verdik. ‘Yinede gözünün üstünde kaşın var’ demeye getiriyorlar. Alexander Reil, sürekli bahane buluyor. Türkiye Turizm Bakanlığı sponsorunuz, fakat problem olursa Ankara mahkemeleri davaya bakabilir, gibi komik mazeretler bulmaya çalışılıyor. Almanya bir hukuk devleti. Çok güzel basketbol atmosferinin olduğu bir ülke. Bunun hiçbir kimse tarafından çiğneneceğini zannetmiyorum.”

Didin ayrıca bir ay içerisinde tahkime gideceklerini, bir yıl boyunca çabalayıp elde ettikleri bu hakkı kaybetmek için saha dışında da mücadele edeceklerini belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER