ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 15:46

Denizli: Avantajı kullanacağız

Denizli: Avantajı kullanacağız

PTT 1'inci Ligi ekibi Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Mustafa Denizli, 4-5 hafta önce gerisinde oldukları rakiplerini artık geçtiklerini belirterek, "Önde olmanın avantajını kullanacağız"


"ARTIK İÇ VE DIŞ SAHA FARK ETMİYOR"
Ligde kalan son 5 maçın takımının kaderini tayin edeceğini vurgulayan Mustafa Denizli, 5 maçın 3'ünü içeride, 2'sini ise dışarıda oynayacaklarını hatırlattı. Artık iç veya dış sahanın fark etmediğini ifade eden Mustafa Denizli, şöyle konuştu:

"BU AVANTAJI ZOR YAKALADIK"
"Çaykur Rizespor'un şu anda yakaladığı bir avantaj var. Bu sadece bir avantajdır. Sonuç değildir. Hedefimiz bunu devam ettirmek. Zaten buna da mecburuz. Buraya kadar geldik ve bu avantajı çok zor yakaladık. 4-5 hafta evvel rakiplerimizin gerisindeyken gelip onları geçtik. Bu da bizim hesaplarımızın içinde olan bir durumdu. Bu kadar zorlukla, bu kadar mücadeleyle geldiğin yerden geriye düşmek söz konusu bile olmamalı. Rizespor istediğini yapabilecek her türlü olanağa sahip bir takım."

"FİZİK OLARAK İYİYİZ"
Karşıyaka maçında kötü oynadıklarını, buna rağmen galip geldiklerini söyleyen Mustafa Denizli, sözlerine şöyle devam etti:
"Kötü oyun başka bir şey, kötü fizik kaliteye sahip olmak başka bir şey. Biz şu anda fizik kalitesi olarak iyiyiz. Özellikle Karşıyaka maçında oyun olarak düşündüklerimizin gerisindeydik. Bu da bize fizik kapasiteyi olumsuz etkilemek olarak dönüyor. Bu kadar pas hatası yaparsan ve yaptığın hataları telafi etmek için gereksiz efor sarf edersin. Manisaspor ligin en az gol yiyen takımı. Takım savunmasını iyi yapıyorlar. Bunları biliyoruz. Ancak buraya kadar geldikten sonra bize düşen Rize'de bu işi bitirmek."

 "AZ GOL YEMEMİZİN SEBEBİ VAR"
Ligde son 7 maçta 1 gol yediklerini ve bunun bir sebebinin olduğunu da sözlerine ekleyen Mustafa Denizli, açıklamasının sonunda şunları söyledi:
"Bu, Çaykur Rizespor'un rakip futbolcular üzerinde oluşturduğu havanın sahaya yansımasıdır. Rakip, (Bu maçta ben Rize'ye nasıl gol atacağım?) psikolojisini yaşıyor. (Bu Rize gol yemiyor. Gol yemeyen bu takıma daha değişik şeyler yapmam lazım) psikolojisi, Rizespor olarak ismimizin bize getirdiği bir avantaj. Biz de bunu yaşıyoruz ve bunu devam ettireceğiz. Daha önceki haftalarda gerideydik. Rakiplerimiz önde olmanın avantajını kullanamadı. Ancak Çaykur Rizespor olarak biz önde olmanın avantajını kullanacağız."
  

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER