ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2013 Çarşamba 09:05

Dengeleri değiştirecek kilit hamle

Dengeleri değiştirecek kilit hamle

Başkanvekilliği için eski yol arkadaşı Ali Koç’u düşünen F.Bahçe Başkanı, 3 Temmuz sürecinde kader birliği yaptığı yol arkadaşından cevap bekliyor.


Fenerbahçe’de başkan adaylığını açıklayan Aziz Yıldırım’ın yeni yönetimine kimleri dahil edeceği merakla bekleniyor.

Yıldırım’ın bu konudaki çalışmalarını büyük bir gizlilik içinde sürdürdüğü, kafasındaki isimleri ikna etmeye çalıştığı bildirildi. Ömer Temelli ve Nihat Özbağ ile yoluna devam etmek isteyen Yıldırım’ın listesinde Abdullah Kiğılı, Talat Yılmaz ve Semih Özsoy’un kesinlikle olmayacağı, özellikle başkanvekilliği konusunda ciddi bir sıkıntının yaşandığı öğrenildi.

Kongrede gövde gösterisi yapmak isteyen Yıldırım’ın, bu yüzden Ali Koç’a büyük baskı yaptığı, yeniden göreve gelmesi için yoğun uğraş verdiği belirtildi. Koç’un düşünmek için süre istediği, Yıldırım’ın da bu yüzden listesine son şeklini bir türlü veremediği ifade edildi. Daha önce yönetime kesinlikle girmeyeceğini açıklayan Ali Koç’un biraz olsun yumuşadığı, bugün veya yarın Yıldırım’a kesin cevabını ileteceği bildirildi. Koç’un kararını bekleyen Yıldırım’ın da bu yüzden perşembe günü yapmayı düşündüğü basın toplantısını cumaya kaydırdığı öğrenildi.

Yıldırım, Koç’tan olumsuz yanıt alması halinde rotayı Nihat Özdemir’e çevirecek. Koç gibi yeni yönetimde yer almaya pek sıcak bakmayan Özdemir’in çok yakın arkadaşı olan Aziz Yıldırım’a “hayır” diyemeyeceği, son anda listeye girebileceği ileri sürüldü. Yıldırım’ın 3 Temmuz sürecinde kader birliği yaptığı Koç veya Özdemir’den birinin başkanvekili olmasını çok istediği, Yargıtay kararından sonra başkanlığının tehlikeye girmesi halinde kulübü bu iki isimden birine emanet etmeyi planladığı belirtildi.

Bu arada Başkan Yıldırım’ın uzun yıllar birlikte çalıştığı Mahmut Uslu ve Murat Özaydınlı’ya da teklif götürdüğü, bu iki tecrübeli yöneticinin yeni yönetimde olma ihtimallerinin yüksek olduğu kaydedildi.

GÜVENLİK ENDİŞESİ

Hafta sonu yapılacak olan tarihi kongrede rekor katılımın olması bekleniyor. Ancak katılımın yanısıra Aydınlar ve Yıldırım arasındaki gerginliğin genel kurula ve üyelere yansıması da büyük endişe veriyor. Bu yüzden kongre salonunun güvenliği ve sağlıklı şekilde seçimlerin yapılması için 200 civarında özel güvenlik personeli ve kulüp personeli hazır bulanacak. Polis’in görev yapıp yapmayacağı ise cuma günü kesinleşecek. Bilindiği gibi seçim gündeminde başkan adaylarının konuşması yer almıyor.

Ancak tüzüğün buna engel olmadığı belirtildi. Bu yüzden kongre üyelerine hitap etmek isteyen Aydınlar, noter kanalıyla gündeme adayların konuşmasının eklenmesi ile ilgili talepte bulunacak.
 

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER