ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 15:09

Demirören: "En özel maçımız"


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, A Milli Futbol Takımı'nın 89 yıllık tarihindeki 500. maçı için hazırlanan "Türkiye-Danimarka 500. Maç Kitabı"nda, "En özel maçımız" başlığıyla yer alan değerlendirmesinde, 'Yenilsen de yensen de gönlüm seninle' sloganındaki o güçlü bağdan hiç vazgeçmedik." dedi.

Demirören'in yazısı şöyle:

"26 Ekim 1923'te Taksim Stadı'nda Romanya ile başladığımız tarihi yolculuğun, şimdi 500. durağındayız. Aradan geçen zaman diliminde ortak sevinçleri de ortak üzüntüleri de hep birlikte yaşadık. Kâh mutluluk şarkıları söyledik... Kâh başımız önde statları terk ettik. Ama "Yenilsen de yensen de gönlüm seninle" sloganındaki o güçlü bağdan hiç vazgeçmedik.

89 yıl, dile kolay bir mazi. Bu onurlu formayı, ilk günden bugüne tam 643 futbolcu giydi. Bir bölümü artık aramızda değil. Onları saygı, şükran ve rahmetle anıyorum. Ay-yıldızlı forma için emek vermiş, ter akıtmış, aktif oyunculuk yaşamı sona ermiş ağabey ve kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyor, sağlıklı bir yaşam diliyorum. Faal olan futbolcu arkadaşlarımıza başarılarla dolu günler temenni ederek iyi dileklerimi iletiyorum.

Danimarka, bu tarihi maçta, bu heyecanlı futbol akşamına renk ve keyif katacak olan rakibimiz. Onları aramızda görmekten duyduğum memnuniyeti belirterek, kendilerine "Hoş geldiniz" diyorum.

500. maçta görev yapacak teknik kadromuza ve forma giyecek oyuncularımıza en içten başarı dileklerimi sunuyor ve hepinize iyi seyirler diliyorum."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER