ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ağustos 2013 Perşembe 11:01

Daum'un yardımcısı Buz: Her şey aniden gelişti

Daumun yardımcısı Buz: Her şey aniden gelişti

Bursaspor teknik direktörü Christoph Daum'un yardımcılarından İrfan Buz henüz 6 haftadır çalıştığı takımını bıraktığını belirterek, her şeyin aniden geliştiğini söyledi.


Bursaspor teknik direktörü Christoph Daum yeni görevinde yardımcılarını da değiştirdi. Ayhan Tumani, Roland Koch gibi isimleri ekibine almayan teknik adam, yeşil beyazlı yönetimle yaptığı görüşme sonrasında Faruk Korkmaz, Tonguç Vardar, İrfan Buz, Rudi Verkempinck ve Murat Aydın'la çalışmalarına başladı. Daum'un yardımcılarından İrfan Buz Alman basınına açıklamalarda bulundu.

Westfalenliga'da mücadele eden FC Iserlohn takımında teknik direktör Andreas Friedberg'in 6 hafta önce yardımcılığına başladığını ve daha sonra Bursaspor'dan teklif geldiğini söyleyen Buz, Daum ile görüşmesini anlattı. Daum'un kendisini Köln'deki villasına çağırdığını belirten Buz, "Salı sabahı Daum, villasına davet etti. Sadece bir görüşme olacağını düşünüyordum. 4 saatlik konuşmamızın sonrasında Daum'un menajeri cebinden kontratı çıkarıp hemen karar vermemi istedi. Herşey aniden gelişti" dedi.

FRIEDBERG: "GİTMESİNE İZİN VERDİK"

FC Iserlohn teknik direktörü Andreas Friedberg, İrfan Buz ile ilgili haberi aldıklarında şaşırdıklarını söyledi. Friedberg, "Haberi aldığımızda şok olduk. Ama böyle bir şans hayatta bir kez gelir. 6 haftalık süreçte çok iyi bir ilişkimiz oldu. Onun önüne engel koyamazdık ve gitmesine izin verdik. Öte yandan FC Iserlohn kulübü de resmi internet sitesinden konuyla ilgili açıklama yaptı.

 

 

 

 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER