ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 22:30

Daum'dan ilginç derbi yorumu

Daumdan ilginç derbi yorumu

Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, Fenerbahçe mağlubiyetini değerlendirdi.


Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, Fenerbahçe mağlubiyetini değerlendirdi. Daum şunları söyledi:

"Sonuç bizim için kötü. Diğer tarafa baktığımız zaman takımımız iyi oynadı. İkinci golü atamadık ve iki tane de iyi gol pozisyonu yakaladık. Duran toplarda fiziksel olarak rakipten daha zayıftık. Müsabaka içinde bir tek oyun içinde pozisyonları oldu. Duran toplar futbolun içinde olan şeyler. Bunu kabul etmemiz gerekiyor. Takımımız çok iyi bir müsabaka çıkardı. Onları kutluyorum. 2-1'den sonra yine takımımız oyuna ortak oldu ve 2-2'yi yakalamaya çalıştı ve yakaladı. Son golde gördüğümüz gibi barajdan dönen ve sonra futbolcunun önüne düşen top var. Bir sürü insandan çok iyi oynadığımızı duyduk. Fakat bunları toplarsanız sonuçta mağlup olduk. O yüzden iyi oynadığımızdan dolayı kendimize bir şey çıkaramayız. Futbolcularımız idmanda çalıştıklarımızı sahaya yansıttılar, fakat duran toplarda daha iyi olmalıyız. Önemli olan müsabakayı geride bırakarak önümüze bakmamız. Zaman zaman futbol içinde şans da yanınızda olması gerekiyor."
"Duran toplar konusunda önlem alınacak mı? Santrafor düşünüyor musunuz?" sorusuna tecrübeli teknik adam, "Futbolcularımızın uzatma makasına koyacağız ve onları uzatacağız. Başka futbolcularımız olmadığı için mevcut futbolcularla çalışmamız gerekiyor. Puan olarak çok fazla arayı açmamamız gerekiyor" cevabını verdi.

"Derbiyle ilgili öngörünüz var mı?" şeklindeki soruya Daum, "Bizim derbimiz Sivas'ta. En fazla o beni ilgilendiriyor" cevabını verdi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER