ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 22:51

Daum'dan iddialı Beşiktaş açıklaması!

Daumdan iddialı Beşiktaş açıklaması!

Bursaspor Teknik Direktör Christoph Daum, pazar günü oynanacak Beşiktaş maçı öncesi değerlendirmelerde bulundu.


Yoğun bir tempo içinde çalıştıklarını belirten tecrübeli teknik adam, "Kendi sahamızda oynayacağımız Beşiktaş maçına hazırlanıyoruz. Son 10 günden bu yana yoğun bir tempo içindeyiz. Futbolcularımız inanılmaz yüksek tempolu idmanlar gördü. Öncelikle maç içinde yapmak istediğimiz funda mental işler, ferdi bloklar arasında ve takım çalışmalarını yaptık. Programımızda Beşiktaş maçı için önemli olan şeyleri idmanda yaptık. Rakibimizi iyi analiz edip, mental ve fiziksel olarak çok iyi hazırlandık. Önemli olan müsabakada bunları nasıl gerçekleştireceğimiz. Herşeyin yüzde yüz yapılabileceğini beklemiyorum. Futbolcularımıza süre veriyorum. İdmanlarda çalıştığımız bazı pozisyonları sahada görmek istiyorum. Bazı alternatifler üzerinde çalıştık. Belluschi gibi önemli bir futbolcumuzun olmayışı bir gerçek. Oynamak isteyen arkadaşlarımız var. Onlar kendilerini bu maçta gösterebilirler. Bizim kadromuzun çok kaliteli olması gerekiyor. Oyuna giren arkadaşlar için de aynısı geçerli. Benim futbolcularıma bunu söylediğimde profesyonel olarak cevap verdi" diye konuştu.

"GOL YEMEZSEK ÇOK SEVİNECEĞİM"

"Beşiktaş karşısında kendi sahamızda baskıyı kuracağız" diyen Daum, "Gol yemezsek çok sevineceğim. Bu ylanız defansla ilgili bir sorun değil. Tüm takımın işidir. Takımımızın gol atma isteği ve arzusunu görüyorum. Kendi sahamızda nasıl bir performans gösterdiğimizi Galatasaray maçında gösterdik. O müsabakayı nasıl bitirdiysek, bu maçta daha iyisini yapmak istiyoruz. Hedeflerimizden bir tanesi kesinlikle sonuç almak. Skordan ziyade tabii ki futbolcularımdan şunu istiyorum; herşeyini ortaya koyup mücadele etmeliler. Müsabakalarda her zaman hedef en yüksek derecede mücadele ve en iyisini yapmak olmalı. Çalışmalarda memnundum. Ama önemli olan müsabakanın sonucu. Bu idmanlarda gösterilen arzu, yüreği ortaya koyarak aynısını maçta görmek istiyorum. Bu maçı bekliyoruz" şeklinde konuştu.

"DOST OLMAK İSTİYORSAN DOST KAZANMALISIN"

Beşiktaş'ı dost olarak ağarlayacaklarını belirten Christoph Daum sözlerini şöyle sürdürdü:

"Rakibimiz Beşiktaş da olsa, misafirperverliğimizi göstereceğiz. Onları dost olarak ağarlayacağız. Bunun akabinde maç boyunca futbolcuların mücadele ederek müsabakayı sürdürmesini istiyorum. Maçtan sonra da Beşiktaş'lı arkadaşlarımızı fair play çerçevesinde evlerine göndereceğiz. Geçmişte yaşananlardan haberdarım. Ama bunlar geçmişte kaldı. Bursaspor taraftarları bu müsabakadan çıktığı zaman herkesin ne kadar misafirperver olduğunu göstermelerini istiyorum. Bence ne olursa olsun sportif yönden rakip olabilirsiniz, sporda dostluk da vardır. Bunu da unutmamalıyız. Geçmişte olanlar çok üzücü. Onlar geride kaldı. Dost olmak istiyorsan önce dost kazanmalısın."

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER