ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2014 Perşembe 00:34

Danimarkalı spikerden şok sözler

Danimarkalı spikerden şok sözler

Danimarka Milli Takımı oyuncuları her şansı değerlendiremediğinde "Aptal Danimarkalılar" şeklinde yorum yaptı.


 
 
Kanal 5 stüdyosundaki yorumcular, Türkiye A Milli Futbol Takımı için, "Türk Milli Takımı kendi ülkesinde hak ettiği desteği görmüyor. Türkler daha çok lig takımlarını destekliyor. Buradaki seyirci de milli takımlarını izlemeyi bir eğlence olarak görüyor" şeklinde yorum yaptı. Yorumlarda, "Türkler bu maçtan önce birkaç güzel maç oynadı. Türkler topla direkt oynuyorlar, daha çok fiziksel güç kullanıyorlar. Milli takım oyuncuları genelde üç büyük takım oyuncularından oluşuyor" şeklinde ifadeler kullanıldı.

Bu arada 33'üncü dakikada verilen penaltı kararı ise stüdyodaki spiker ve yorumcuları da şaşırttı. Yorumcular, hakemin penaltı kararı vermesine inanamayıp, sevinç kahkahaları attı. Spikerler, Danimarka Milli Takımı oyuncuları her şans kaçırışında ise "Aptal Danimarkalılar" şeklinde yorum yaptı.

"TÜRK YILDIZLAR SİHİR YAPTI"

Karşılaşmanın 55'inci dakikasında Türkiye'nin skoru 1-1 yapması, stüdyodaki yorumcuların moralini bozdu. Spiker, "Türk yıldızlar yine sihir yaptı" şeklinde ifade kullandı. Ozan'ın attığı galibiyet golü ise Danimarkalıları yıktı. Maçın yorumcuları eski ünlü oyuncular Frank Andersen ve Brian Laudrup, "Kaleci Schmeichel'in yapabileceği bir şey yoktu. Türkler ikinci yarıda daha iyi oynadı ve galibiyeti hak ettiler. Morten Olsen çok ümitliydi, iyi oyuncuları sahaya sürdü, ama Türkler kazanan taraf oldu" cümlelerini kulandılar.

DANİMARKA BASININDA DANİMARKA-TÜRKİYE MAÇI 

Danimarka basını, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın Danimarka'yı 2-1 mağlup ettiği özel maça geniş yer ayırdı.
Ekstra Bladet gazetesi, "Ermenistan maçı öncesi pis bir Danimarka provası oldu" manşeti ile verdiği haberde, "Ilık test. Danimarka son genel provasını 2-1 kaybetti. Danimarka Milli Takımı birinci yarıda nasıl iyi oynadı ise, ikinci yarıda o kadar kötü oynadı. Değişiklikler takımın ritmini bozdu. Ozan topu ağlara gönderdi, Odense'de hem oyuncular hem de seyircinin morali kalmadı. Morten Olsen'in oyuncuları, kaybettikleri onuru Ermenistan karşısında galibiyet alarak kazanmaya çalışacaklar" cümlelerini kullandı.
B.T gazetesi, "Bendtner ve arkadaşları son dakikada cezalandırıldılar. Türkler Danimarka'yı uzatmada batırdı" manşeti ile verdiği haberde "Danimarka penaltı kazandığında Niklas Bendtner, sanki küçük bir köpek yavrusunun bir parça kemiğe bakışı gibi kaptan Daniel Agger'e baktı. Hiç şüphesiz penaltıyı çekmek istedi ama istediği olmadı. Türkiye hazırlık maçı için iyi bir seçimdi. Çok iyi organize olmuş bir takım, teknik ve akıllı oyuncular, burada yaşayan Türk taraftarları ile iyi bir atmosfer yarattı. Türkiye, Danimarka'yı iki gol ile sahadan sildi" cümlelerini kullandı.

DANİMARKA TEKNİK DİREKTÖRÜ OLSEN: "TÜRKLER BİZDEN DAHA İYİYDİ"

Danimarka Teknik Direktörü Morten Olsen, basın toplantısı öncesi stüdyoda yaptığı değerlendirmede, "Biz maçtan önce bir riziko olduğunu biliyorduk. Bazı oyuncular yeterince idman yapamadı. Neticeye bakmayalım, her zaman böyle son dakika golü olabilir. İkinci yarıda istediğimiz gibi oynamadık. Oyuncularım yapabileceklerini yaptı, ama kabul etmem gerekir Türkler bizden daha iyiydi. Türklerle daha önce oynadık. Savunmada çok iyiler. Çok iyi iki üç şansı kaçırdık ama Türkler haklı galibiyet elde etti" dedi.
KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER