ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 14:30

Cuper'den futbolculara gözdağı!

Cuperden futbolculara gözdağı!

Orduspor’un Teknik Direktörü Hector Cuper, "Onlar benim gözüme bakmadıkları gün, tepki vermedikleri gün ben burada olmayacağım" diyerek futbolculara gözdağı verdi.


Bu sezon deplasmanda hiç galibiyet alamayan ve düşme hattına yakın konumda olan Orduspor, Gaziantepspor maçının hazırlıklarına Durugöl Tesisleri’nde başladı. Teknik Direktör Hector Cuper, antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayarak aldığı başarısızlıklar karşısında takımı bırakıp bırakmayacağını net olarak anlattı. Takımdaki oyunculara gözdağı veren Cuper, "Benim prensibim şu. Ben oyuncularla konuştuğumda onlar benim gözüme bakıyorsa, beni dinliyorsa ya da tepki vermeye çalışırlarsa aldıkları sonuçlara karşı her zaman o takımla devam ederim hiçbir şekilde bırakmam. Ama ben baktım ki oyuncularım gözümün içine bakmıyor, konuşurken tepki vermiyorlar gerektiği gibi o zaman evet bırakabilirim, diyebilirim" dedi.

MALLORCA ÖRNEĞİ MERSİN VE ORDU

Daha önce çalıştırıp ayrıldığı Mallorca takımını örnek veren Hector Cuper, "Mallorca takımıyla böyle bir şey yaşadım aslında. Kümeye düşüyordu, üstündekiyle 8 puan fark vardı. 7 maç kala birçok maç kazandık, son maçta ligde kalabildik. Böyle durumlar oluşabiliyor tabi. Ama dediğim gibi oyuncular benim gözüme baktığı zaman, ben onların baktığını biliyorsam, tepki vermek istediklerini biliyorsam her şekilde devam ederim. Mallorca örneği şuan Mersin’le benzer bir durum 8 puan. Onlar benim gözüme bakmadıkları gün, tepki vermedikleri gün ben burada olmayacağım" diye konuştu.

TÜRKİYE LİGİ KALİTELİ

Türkiye liginin çok kaliteli bir lig olduğuna da dikkat çeken Hector Cuper, Süper Lig’de ki puanlara bakıldığında takımların birbirine çok yakın olduğunu kaydetti. 30-33 puanın altındaki takımların şuanda hiçbirinin sakin olamadığını vurgulayan Hector Cuper, "Kimin küme düşeceğini de söyleyemezsiniz hiçbir şekilde. Futbolda hep bir mantık üzerinde gitmeye çalışırsınız. Bu takım buna karşı kazanır işte, büyükler puan vermeyecek onlar kazanacak diye düşünürsünüz ama böyle bir şey yok aslında. Sonuçlara baktığınız zaman herkes birbirine karşı yeniyor. O yüzden kimin şampiyonlar ligine gideceğini bilmiyorsunuz. UEFA’ya kimler gidecek bilmiyorsunuz. Kim düşeceğini de bilmiyorsun. Puanlar birbirine çok yakın" diye konuştu.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER