ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ocak 2014 Pazartesi 14:09

Cüneyt Çakır: Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz

Cüneyt Çakır: Türkiyeyi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), FIFA Dünya Kupası Brezilya 2014'te düdük çalacak hakemimiz Cüneyt Çakır ile yardımcı hakemlerimiz Bahattin Duran ve Tarık Ongun'u, basın toplantısında medyayla buluşturdu.

İstanbul The Grand Tarabya Otel'de düzenlenen basın toplantısına hakemler Çakır, Duran ve Ongun'un yanı sıra, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Onursal Başkanı, UEFA 1. Başkanvekili ve FIFA İcra Kurulu Üyesi Şenes Erzik, MHK Başkanı Zekeriya Alp, FIFA Dünya Kupaları tarihinde şu ana kadar düdük çalan ilk ve tek Türk hakem olan Doğan Babacan katıldı.

DEMİRÖREN: HER ZAMAN HAKEMLERİMİZİN ARKASINDA OLDUK

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türk futbolunun gururunu yaşadıklarını belirterek, "Doğan Babacan'ın ardından 40 yıl sonra Cüneyt Çakır ve ekibi çok önemli bir adım attı. Yönetim olarak ne katkımız oldu derseniz biz sadece sonuna kadar onların arkasında durduk. Ülkemizde maalesef futbolun güzellikleri fazla konuşulmuyor. Cüneyt Çakır ve ekibine eleştiriler oldu. Kendileri dünya kupasına çağrıldı. Onları tebrik ediyorum. Milli Takım gidemedi ama bizleri orada temsil edecekler. Onları orada sonuna kadar destekleyeceğiz." dedi.

Başkan Demirören, hakemlerin profesyonel olarak çalışmaları konusunda da çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

ÇAKIR: ÜLKEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ

FIFA 2014 Dünya Kupası'nda düdük çalacak Cüneyt Çakır ise "Benim hakemliğe başladığım ilk günden kurduğum hayal Türk hakem camiasının kurduğu hayaldi. Dünya Kupası'na gitmenin gururunu yaşıyoruz. Biz bu hedeflere ulaşmak için büyük emekler verdik. Geçen yılın 156 gününü evden uzakta geçirdik. Her maç bize birşeyler kattı. Hiçbir zaman olduk demedik hep daha iyisini yapmaya çalıştık. Bugün de aynı şeyleri söylüyorum. Daha yolun başındayız." dedi.

Çakır, vermiş olduğu emekleri almanın karşılığının kendileri de mutlu ettiğini ifade etti.

Cüneyt Çakır, A Milli Futbol Takımı'nın Dünya Kupası'nda olmamasından dolayı sorumlulukların daha da arttığını kaydederek, "Keşke milli takımla birlikte olabilseydik. Bundan sonraki turnuvalarda hep birlikte milli takımla oluruz. Bizim sorumluluğumuz daha fazla artık. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Herkesin desteğine ihtiyacımız var." diye konuştu.

Cüneyt Çakır'ın yardımcıları Bahattin Duran ve Tarık Ongun da "Cüneyt Çakır ile beraber birçok maçta görev yaptık. Bu süre içinde işimizden eşimizden ailemizden uzak kaldık. Ancak bu takımın parçası olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER