ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2012 Çarşamba 14:51

Cumhuriyet Kupası sahiplerini buldu

Cumhuriyet Kupası sahiplerini buldu

Cumhuriyet Kupası Basketbol Turnuvası’nda kazanan okul takımlarına kupaları sahiplerini buldu.


Şehitkamil Belediyesi, Cumhuriyet’in 89. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen Cumhuriyet Kupası Basketbol Turnuvası’nda kazanan okul takımlarına kupalarını verdi. Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde (ŞKM) gerçekleştirilen ödül töreninde ilk üç sıraya giren bayan ve erkek okul takımlarına madalyaları ve kupaları verildi.

Cumhuriyet Kupası ödül törenine, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Hasan Coşkun, Şehitkamil Belediyespor Kulüp Başkanı Musa Yıldız, Türkiye Basketbol Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Güven Alkoçak, meclis üyeleri ve çok sayıda sporcu ile aileleri katıldı.

Bay ve bayan kategorilerinde toplamda 18 okul takımının katıldığı turnuvada dereceye giren ilk üç takıma kupa, madalya ve katılım belgesi verildi. Ayrıca turnuvaya katılan tüm takımlara Şehitkamil Belediyesi tarafından sportif malzeme yardımı yapılırken, turnuvada yapılan serbest atış yarışmasında dereceye giren ilk üç sporcuya da kupa ve madalya verildi.

Turnuva katılan takımlara ödüllerini takdim eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Cumhuriyet Bayramı coşkusunu sportif etkinliklerle birleştirerek bu coşkuyu fazlasıyla yaşamak istedik. Belediye olarak spora ve sporcuya verdiğimiz desteği her geçen gün artırıyoruz. Bizlere emanet edilen Cumhuriyet’i bizden sonra gelecek kuşaklara sağlıklı biçimde aktarabilmek ve sağlıklı bireyler yetiştirebilmek adına gençlerimizin ve sporcularımızın her zaman yanında olacağız.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER