ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 17:31

Çuhadar: "İki oyuncu transfer edeceğiz"

Çuhadar: "İki oyuncu transfer edeceğiz"


Eskişehirspor Asbaşkanı Nihat Çuhadar, Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısında istedikleri hedefleri gerçekleştiremediklerini söyledi.

“Hedefimiz ilk yarıyı ilk dörtte bitirmekti. Ancak, futbol üç ihtimalli bir oyun olduğu için biz hedeflerimizi gerçekleştiremedik.” diyen Çuhadar, ligin ikinci yarısı için umutlu konuştu. Çuhadar, “İkinci yarıda da eksiklerimizi gördük. Teknik heyetin verdiği rapor doğrultusunda iki futbolcu transfer edeceğiz.” diye konuştu.

Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısında topladığı 24 puanla 5. sırada yer alan Eskişehirspor, devre tatiline girdi. Ligde oynadığı 17 maçta 32 gol atan kırmızı siyahlı takım kalesinde 23 gol gördü. Eskişehirspor Asbaşkanı Nihat Çuhadar, lige başlarken ilk dört hedeflerinin olduğunu ve ligin ilk yarısında bu hedefin gerisinde kaldıklarını kaydetti. “Hedefimiz 30 puandı ve 30 puanın üzerinde puan toplamaktı.” diyen Çuhadar, Süper Lig’de oynayan takımlarında kaliteli olduğunu belirtti.

Nihat Çuhadar, “Bu anlamda Süper Lig’de oynayan bütün takımlar lige asılıyorlar ve ligde kalıcı ve başarılı olmak adına bir transfer politikası izliyorlar. Bu anlamda ligde biz ilk devreyi 24 puanla tamamladık. Hedefimiz 30 puan ve üzeriydi. Ben bu dönem bütün Süper Lig’de çok iddialı olan takımlardan Galatasaray’dan Fenerbahçe’den, Beşiktaş’tan. Bunların da belirledikleri hedeflere ulaşamadıklarını inanıyorum.” diye konuştu.

        İKİ TRANSFER YAPACAĞIZ

Ligin ikinci yarısına daha istekli hazırlanacaklarını belirten Çuhadar şöyle devam etti: “Neticede biz önümüze bakacağız. Ligi 5. sırada bitirdik. Her şeye rağmen ligde iddialı olan takımlar, Trabzon, Bursa gibi bunların üzerinde ligi tamamladık.

İkinci yarıda da eksiklerimizi gördük. Teknik heyetin verdiği rapor doğrultusunda iki futbolcu transfer edeceğiz. Bununla ilgili yetki verdiğimiz arkadaşlarımız, başkanımız, teknik direktörümüz ve transfer komitesinde sorumlu bir arkadaşımız bu konu ile ilgileniyorlar. En kısa sürede bu iki arkadaşımızı transfer edeceğiz.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER