ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 17:17

'Cristian'ın yerinde olsam Müslüman olurdum'


Türk sporunun usta kalemilerinden biri olarak bilinen Kemal Belgin, gündeme dair açıklamalarda bulunduğu açıklamasında Fenerbahçe'nin Brezilyalı oyuncusunu kestederek, "Cristian'ın yerinde olsam Müslüman olurdum." dedi.

Türk futbolunun nabzını iyi tutan isimlerden biri olan Kemal Belgin, Fenerbahçe'de süren teknik direktör belirsizliğinden, yabancı sayısı sorununa kadar bir çok konuda dikkat çekici söylemlerde bulundu. Sporx.com'a konuşan Kemal Belgin'in açıklamalarında en ilginç söylem ise Aykut Kocaman'ın yeniden takımın başına gelebileceği iddiasıydı.

İşte Kemal Belgin'in açıklamalarının bazı satırbaşları;

Fenerbahçe'de Ersun Yanal ve Mustafa Denizli'nin isimler gündemde. Mircea Lucescu yaptığı açıklamada, takımında kalacağını söyledi. Hangi ismi daha yakın görüyorsunuz?
Ben zaten Lucescu'nun Türkiye'ye gelmesine \%1 ihtimal bile vermiyordum. Diğer duruma gelirsek, bu Fenerbahçe kulübünede yakışmadı. Adı geçen teknik adamlara da yakışmadı. Onunla görüş, bununla görüş, torbaya at, tombala çeker gibi çek, hangisi çıkarsa teknik direktör yap. Yani ne Fenerbahçe kulübünün tarihine, itibarına, geçmişine yakışır böyle bir olay ne de adı geçen teknik adamların daha evvel Türk futboluna verdiklerine yakışır. Şimdi birşey söyleyeceğim komik olacak ama Aykut Kocaman gelirse kimse şaşırmasın.

'CARDOZO FAYDA SAĞLAMAZ'

Yeni transfer Bruno Alves nasıl katkı sağlar? Oscar Cardozo ismi konuşuluyor...
Herhangi bir sakatlığı, arızası yoksa çok iyi bir transfer. Göbeğe tek Alves yetmez. Yanına bir Alves daha lazım. Ben Oscar Cardozo'nun Fenerbahçe'ye yararlı olacağını sanmıyorum. Yani teknik olarak beklemiyorum.

Moussa Sow'a 17 milyon euroluk teklif geldiği ama reddedildiği söyleniyor...
Sow'a gerçekten çıkarıp birisi 17 milyon euro veriyorlarsa, teşekkür eder bando mızıkayla yollarım. Fenerbahçe için önemli bir kayıp olur. O ayrı bir konu ama günümüz futbol ekonomisinde, 10 milyona alıp kullandınız bir de faydalı oldu size. Ardından size iki misline bir fiyat geliyorsa hemen vereceksiniz. Sen bizim evladımızsın olayı eskidendi. Geçti artık onlar.

'CRISTIAN'IN YERİNDE OLSAM MÜSLÜMAN OLURDUM'

Yabancı kısıtlamasından dolayı Cristian Baroni 'gerekirse Türk olurum' dedi. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Cristian Baroni'yi kendi cephesinden çok haklı buluyorum. Cristian sanırım Fenerbahçe'de 2,5 milyon euro alıyor. Brezilya'da alacağı para bunun 10'da 1'i kadar. Ben hatta Müslüman bile olurum icabında.

Sizce yabancı sınırlaması nasıl olmalı?
Ben artılara çok karşıyım. Bu sene 6+0+4 değil mi? O artı +0'dan sonraki 4 nerede olacak. Tribünde olsa iyi. Ben sahada maç yaparken o evde bacaklarını uzatmış viskisini içecek. Ki bunu yaptıklarını da biliyoruz. Bu iş mi? Ben sana senede 2-3 milyon euro vereceğim, yağmurda, çamurda, stres altında oynarken sen belki maçı bile seyretmeyip dalganı geçeceksin. Olur mu öyle şey.

Basit bir ticaret kanunu vardır ki ben hiç anlamam ticaretten. Hep ithal edip hiç ihraç edemezsen, tüccar olarak batarsın. Bugün Türkiye'nin ekonomisi biraz düzeldiyse 200 milyar dolar civarında bir ihracat yaptığı içindir. Hep al, al, al, satma. Ne olacak? İflas edeceksin. Türkiye ne zaman Avrupa'ya toplamda 10-15 oyuncu ihraç edebilir hale gelirse, o zaman açarım sınırlarımı "Buyrun" derim ama şuanda açamam. Bir Arda oynuyor. Başka kimse yok.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER