ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 13:56

Cris'in yerine vatandaşı geliyor!

Crisin yerine vatandaşı geliyor!

Galatasaray, Cris'in yerine daha önce gündeme gelen Eskişehir'in sezon sonunda serbest kalacak olan sambacısı için düğmeye bastı.


G.Saray'ın bu sezon savunmadaki şanssızlığı bitmek tükenmek bilmiyor. Sezon başında Ujfalusi'nin sakatlanması ile şoke olan sarı-kırmızılılar bu bölgeyi 35 yaşındaki Cris ile doldurmaya çalıştı. Ancak geldiği ilk günden itibaren yaptığı hatalar ve hantallığı ile dikkat çeken Brezilyalı oyuncuya ancak yarım sezon tahammül edilebildi. G.Saray Cris'in sözleşmesini feshetti ve bunun ardından gözler bu bölgeye yapılacak transfere çevrildi. Sezon başından Cris'ten önce bu bölgeye düşünülen Eskişehirspor'un 27 yaşındaki Brezilyalı savunmacısı Diego yeniden gündeme geldi. 1.92 boyundaki başarılı oyuncunun sezon sonunda sözleşmesi sona eriyor.

İstediğini alamadı

AMK Gazetesi'nde yer alan habere göre Es Es'ten senelik 1.5 milyon euro isteyen sambacı olumsuz yanıt alınca sözleşmesini uzatacak imzayı da atmadı. Tabii sarı-kırmızılılar hem bu parayı verecek güce hem de bu bölge için bir ismi renklerine katmak istiyor. Bu nedenle Eskişehirspor yönetimi de hem sezon başında G.Saray'a çektiği fiyatı aşağıya çekmek zorunda kalacak hem de oyuncusunu bedelsiz olarak kaptırmamak için satacak. Bu da G.Saray'ın ekmeğine yağ sürüyor.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER