ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 18:31

Çocuk Futbolu Gelişim Semineri başladı


Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından 25 - 27 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlenen 6-13 yaş aralığındaki çocukların futbol eğitimine yönelik, Çocuk Futbolu Gelişim Semineri Limak Eurasia Luxury Hotel'de başladı.

Doç. Dr. Güven Erdil, Prof. Dr. M. Ferit Acar, Prof. Dr. Wolfgang Schöllhorn, Dr. Sinan Bozkurt, Chacha Mohamed, Jim Fleeting ve Necat Gürpınar'ın eğitmen olarak görev aldığı semineri, TFF Bölge Antrenörleri kursiyer olarak katılırken, FGD Eğitim Departmanı, Kadın Futbolu Departmanı, Çocuk ve Okul Futbolu Departmanı, Plaj-Futsal-Engelli Futbolu Departmanı ve Elit Genç Futbolcu Gelişim Departmanı yetkilileri de takip ediyor.

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Doç. Dr. Güven Erdil, bu seminerle futbolu bilimle buluşturarak, futboldaki oyuncu piramidinin tabanındaki 6-13 yaş grubuna yönelik antrenörlerimizin, özellikle öğretim yöntemleri konusundaki, bilgilerini pekiştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Çocuk ve genç futboluna yönelik seminerlerin süreceğini ifade eden Erdil, Türk futbol ekolünü yaratma konusundaki çalışmaların bu seminerlerle hızlanacağını söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER