ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ekim 2013 Cuma 18:58

Çırav Dağı eteklerinde bayanlar futbol müsabakası


Yıllarca terör olaylarıyla anılan Siirt'in Eruh ilçesindeki Çırav Dağı, çözüm süreci ile sağlanan huzur ortamında ilk kez kadınların top koşturduğu bir futbol müsabakasına ev sahipliği yaptı.
Eruh Kaymakamlığınca düzenlenen dostluk maçınde TFF Kadınlar 2. Ligi'nde mücadele eden Siirt Hasbey Spor ile Mardin Nusaybin Spor karşı karşıya geldi.
İlçede yeni tamamlanan suni çim sahada ilk kez oynanan resmi maçta kadın ve erkeklerden oluşan yüzlerce vatandaş tribünleri doldurdu.
Eruh Kaymakamı Levent Yazıcı karşılaşma öncesi yaptığı açıklamada, ilçede Gençlik ve Spor Bakanlığınca yapılan sentetik çim sahada ilk resmi maç oynayacağını söyledi. İlçede daha önce spor ve gençlik adına yürütülen çalışmaları yetersiz bulduklarını ifade eden Yazıcı, bu talihsizliği gidermek için ilçede çalışmalarının süreceğini belirtti.
Yazıcı, oynanacak maçın "dostluk maçı" olacağını vurgulayarak, şöyle dedi:
"Çırav Dağı eteğinde gençlerimizin bu dostluk maçı için mücadelesi bundan sonra yapılacak çalışmaların öncüsü olacaktır. Geleceğimizin aydınlık nesli gençleri daha iyi yetiştirebilmek ve topluma kazandırmak için elimizden geleni yapacağız."
Konuşmaların ardından yapılan maç Siirt Hasbeyspor'un Mardin Nusaybinspor karşısında 4-0 galibiyeti ile sonuçlandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER