ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2012 Cuma 10:31

Cimnastik Federasyonu'ndan umutlu açıklama


Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, az zamanda çok yol aldıklarını söyledi.
    
Suat Çelen, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, bir süre önce göreve geldiklerini ve kısa süre içinde birçok şey yaptıklarını, ancak daha yapacak çok işleri olduğunu belirtti. Çelen, ''İlk iş olarak hedeflerimizi uzun ve kısa vadeli olarak ayırdık. Teknik kurulları ve Merkez Hakem Kurulu'nu oluşturduk. Gelecek yılın faaliyet programını çıkardık'' dedi.
    
Gelecek yıl yapılacak Akdeniz Oyunları ve Avrupa Gençlik Oyunları'nda yarışabilecek muhtemel sporcuların listesini oluşturduklarını ifade eden Çelen, ''Teknik kurula söz konusu organizasyonlar için yaşı tutan, yarışabilecek sporcuların belirlenmesi için talimat vermiştik. Bu sporculara 2016 ve 2020 olimpiyatlarına katılabilecek sporcular da dahil. Seçilen sporcularımıza olimpik düzeyde destek verilerek en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlayacağız'' diye konuştu.
    
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 81 ilde cimnastik antrenörü bulundurulmasını zorunlu kıldığını ifade eden Çelen, şöyle devam etti:
    
''Bu bizim için bir dönüm noktası oldu. Artık Doğu illerimizde bile cimnastik antrenörü olacak. Cimnastiği tabana yayma anlamında çok büyük bir adım, ancak bu sefer de antrenör bulamıyoruz. Yeterli antrenörümüz yok. 1. kademe antrenör kursu uzun zamandır açılmamış. Bunun için hemen 2. kademe antrenör kursu açtık. O bitince 1. kademeyi de açacağız.''
    
     -Sporculara burs-
    
     Çelen, özel kolejle milli sporculara burs verilmesi konusunda anlaşma sağladıklarını söyledi.
     Tesisleşme konusuna da önem verdiklerini dile getiren Çelen, ''Samsun'daki salonumuz tamamlandı. Konya'da Selçuk Belediyesi bize bir salon tahsis etti. Kocaeli'de büyük bir salon tahsis edilecek. Biz de bunların içini olimpik aletlerle donatacağız'' dedi.
     Lisanslı sporcu sayısını bin 500'lü rakamlardan 3 bin 500'e çıkardıklarını anlatan Çelen, bu rakamı yakın zamanda 4 bine tamamlayacaklarını kaydederek, gelecek yıl da Türk cimnastiğinin gelişmesi için çok yoğun bir çalışma temposu içinde olacaklarını belirtti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER