ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mayıs 2014 Perşembe 15:42

Cimbom'un Başkanı: Acıları paylaşmak için Soma'dayız

Cimbomun Başkanı: Acıları paylaşmak için Somadayız

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, yönetim kurulu üyesi Emir Sarıgül ile birlikte incelemelerde bulunmak ve yardımları iletmek için Soma'ya geldi.


Galatasaray Spor Kulübü'nün iki yardım tırı da bu sabah saatlerinde Soma'ya ulaştı. Yardımların dağıtımı için Galatasaraylı taraftarlar da seferber oldu.

Öte yandan Başkan Ünal Aysal ve Yönetim Kurulu Üyesi Emir Sarıgül, ilçede incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'la görüşen Başkan Ünal Aysal, taziyelerini bildirdi.

Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı ile de görüşen Başkan Ünal Aysal, yardımların teslimatının ardından açıklamalarda bulundu.

Büyük üzüntü yaşadıklarını belirten Başkan Ünal Aysal, "Halkımızın bütün acılarını paylaşmak bizim görevimiz. Soma halkı ile bağlarımız çok eskiye dayanıyor, onları anlamak, acıları hafifletmek ve paylaşmak için buradayız. Burada kardeşlerimizin acısını paylaşacağız ve akşama kadar tespitler yapacağız. Emir (Sarıgül) kardeşimiz bu konuda büyük bir destek oldu." dedi

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Emir Sarıgül ise "Van depreminde olduğu gibi Soma'da da gereken yapılacak. Valimiz ve kaymakamımızla görüştük. Galatasaray camiası olarak Soma'daki yaraları sarmak için elimizden geleni yapacağız." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER