ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ekim 2013 Pazartesi 22:26

Cezafest düzenlendi

Cezafest düzenlendi

Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki maçı tribünde izleyemeyen taraftarlar, düzenlenen organizasyonda bir araya geldi.


Organizasyona katılan bini aşkın siyah-beyazlı taraftar, etkinliğin düzenlendiği alanı bayraklar ve posterlerle süsledi. Sadece kadınlar ve 12 yaş altı çocukların izleyebildiği Beşiktaş-Çaykur Rizespor maçı başlayana kadar, Ali Altay, Birol Can ve Seda Üren, devre arasında da Ceza konser verdi.

Taraftarlardan oluşan bando takımı da sahneye çıkarak, etkinliğe katılanları coşturdu.

Taraftarlar, daha sonra organizasyon alanına kurulan barkovizyondan, Beşiktaş-Çaykur Rizespor maçını izledi. Maç sırasında meşale yakan taraftarlar, karşılaşmayı stadyumda izliyormuş gibi tezahürat yaptı.

Bu arada taraftarlar, aynı zamanda bir sosyal yardım organizasyonu olarak değerlendirdikleri etkinlikte, alana çeşitli stantlar kurdu.

Lösemi hastası 7 yaşındaki Melis Akbaş için kurulan stantta, yaklaşık 2,5 yıldır hasta olan ve kemik iliği nakli bekleyen Melis'in sağlık durumu hakkında bilgilendirme yapıldı. Sosyal medyada Melis'in durumuyla ilgili kampanya başlatan Emrah Besler, duyarlı taraftarları kan örneği vermeleri için İstanbul

Tıp Fakültesi Hastanesi'ne yönlendirdi. Melis'in ailesi de etkinliğe katılarak taraftarlara bilgi verdi.

Öte yandan organizasyonda köy okulları için de yardım kampanyası düzenlendi.

BEŞİKTAŞ'TAN CEZAFEST AÇIKLAMASI

Beşiktaş Kulübü, ’cezafest’ adlı organizasyonla herhangi bir ilgilerinin bulunmadığını bildirdi. Siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklama şöyle:

"Kulübümüzün ’cezafest’ adlı organizasyonla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.

Son zamanlarda bazı şahıs ve grupların Türkiye Futbol Federasyonu’nun kulübümüze vermiş olduğu dört müsabakayı seyircisiz oynama cezasını öne sürerek ’cezafest’ adlı bir organizasyon düzenleyecekleri ve bu etkinlikten elde edilecek gelirin Kulübümüze verileceğine ilişkin duyumlar alınmaktadır.

Kulübümüz, Türkiye Futbol Federasyonu’nun vermiş olduğu seyircisiz oynama cezası sonrası gelir toplamaya yönelik hiçbir organizasyon düzenlememiştir ve ’cezafest’ ismiyle düzenlenecek etkinlikle de herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır."

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER