ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 15:05

"Cenk Tosun'un sözleşmesi 3 yıl uzatıldı"

"Cenk Tosunun sözleşmesi 3 yıl uzatıldı"


Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Cenk Tosun ile ilgili transfer söylentilerine açıklık getirdi. Cenk'in sözleşmesinin uzatıldığını belirten Uygun, "Kendisiyle prensip olarak 3 yıl daha anlaşmayı uzattık." dedi.

Yeni sezon çalışmalarını Celal Doğan Tesisleri'nde sürdüren Gaziantepspor, yoğun antrenmanlarla hazırlıklarına devam ediyor. Çalışmalar hakkında basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktör Bülent Uygun, transfer çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Cenk'in takımda kalıp kalmayacağı konusundaki belirsizliğe açıklık getiren Uygun, şöyle konuştu:

"Cenk'in durumu ile ilgili herhangi bir gelişme yok. Ben Cenk'le oturdum konuştum. Gaziantepspor'a para kazandırmadan gitmek olmaz. Bu sezon sonunda sözleşmesi bitiyordu. Kendisiyle prensip olarak 3 yıl daha anlaşmayı uzattık. O arada kulübün menfaatleri doğrultusunda bir şey olursa ona göre hareket edilir. Cenk'in bundan sonra 4 yıllık daha Gaziantepspor'la sözleşmesi olacak. Duruma göre değerlendirmesini yaparız."

Serdar Kurtuluş'un Beşiktaş'a tranferine de değinen Uygun, başarılı futbolcunun 1 buçuk milyon Euro artı Hasan Türk isimli genç bir futbolcu karşılığında transfere onay verdiklerini ifade etti. Uygun Serdar'ın transferi ile ilgili şunları kaydetti:

"Serdar Kurtuluş'u Beşiktaş Kulübü camiamıza tekrar satmış bulunmaktayız. Gönül isterdi ki Serdar'ın bizle birlikte olmasını, kaptanımızın benim tanıdığım güzel insanlardan bir tanesi, karakteri, kişiliği, futbolculuğu, yaptığı kaptanlığı ve Türkiye'nin en iyi sağ beklerinden bir tanesi olarak Beşiktaş kulübüne transfer olmasına müsaade ettik.

Karşılığında da Hasan Türk isimli bir genç futbolcu alarak bu transferin her iki tarafada hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 1 buçuk milyon artı Hasan Türk'ü aldık. Kulübün menfaati adına çok doğru bir hamle oldu. Çok iyi bir kaptanımızı verdik ama genç bir yeteneği takımımıza kazandırdık. Ekonomik anlamda da takımımıza bir girdi sağladık."

Yeni sezon çalışmaları kapsamında yapılacak hazırlık maçları hakkında da bilgi veren Uygun, pazar günü İtalya'ya gidileceğini ve burada 5 hazırlık maçı yapacaklarını söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER