ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 19:24

Çelik’ten, Vali Yazıcı’ya teşekkür plaketi


 Yerköy İdmanyurduspor Kulüp Başkanı ve Yozgat Genç Sanayiciler ve İşadamları Derneği (YOGİSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Çelik, beraberinde kulüp yöneticileri ile birlikte Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı’yı makamında ziyaret etti. Başkan Çelik, Vali Yazıcı'ya, amatör kulüplere verdiği destekten dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Vali Yazıcı’ya, amatör küplerin sorunlarını ve sıkıntılarını anlatan Başkan Çelik, "İlçemizde sporun gelişmesi için elimizden gelen bütün çaba ve gayreti sarf ediyoruz. Gençlerimizin kahve köşelerinden kurtulup spora yönelmesi için amatör kulüplerin önemi çok büyük. Bu kapsamda, valiliğimizin verdiği desteğin yanında belediyelerimizden de kulüplere destek olmasını istiyoruz." dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yazıcı da Başkan Çelik ve Yerköy İdmanyurduspor yöneticilerine teşekkür etti. Vali Yazıcı, "Valilik olarak biz her zaman spora destek olmaya çalışıyoruz. Bu konuda Yozgat’ta Spor Vadisi projemiz var. İnşallah bu projeyi hayata geçirdiğimizde, gençlerimiz burada spor yapma imkanı bulacak. Yerköy ilçemizde de sporun gelişmesi için desteğe ihtiyaç var. Bizlerin de Yerköy ve diğer ilçelerimizde sporun gelişmesi için sahip çıkmamız ve destek olmamız gerekir. Ben bu vesile ile Yerköy İdmanyurduspor kulüp başkanı ve yöneticilerine, spora verdiğe destek ve Yerköy’de sporun gelişmesine yönelik yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Kulüp Başkanı Çelik, amatör kulüp maçlarında sahalarda ambulans bulunmadığını, sporcuların sakatlanmaları durumunda büyük sıkıntıların yaşandığını ifade etti. Çelik, Vali Yazıcı’dan, amatör kulüp maçlarına ambulans görevlendirilmesi için yardım istedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER