ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 19:38

"Çek Cumhuriyeti maçını kazanmak istiyoruz"


A Milli Takım'ın iki genç futbolcusu Necip Uysal ve Ahmet İlhan Özek, Çek Cumhuriyeti ile oynayacakları hazırlık maçını kazanmak istediklkerini söyledi.

Milliler, 6 Şubat Çarşamba günü Manisa'da, Çek Cumhuriyeti ile oynayacağı karşılaşma için İstanbul'da toplanarak, ilk çalışmasını Türk Telekom Arena Stadı'nda yaptı. Antrenman öncesinde basın mensuplarının karşısına çıkan iki genç futbolcu, Çek Cumhuriyeti, Milli Takım'ın 2014 Dünya Kupası şansı ve kişisel kariyerleri konusunda açıklamalarda bulundu.

A Milli Takım'a ilk kez çağrılan, Kardemir D.Ç. Karabüksporlu Ahmet İlhan Özek, milli takıma çağrıldığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Genç futbolcu, "Burada bulunduğum için çok mutluyum. Milli Takım yetkilileri tarafından izlendiğimi biliyordum. Beni milli takıma çağıran hocalarıma teşekkür ediyorum. Çarşamba günü Manisa'da Çek Cumhuriyeti ile özel maçta karşılaşacağız. Bu mücadeleyi, hazırlık maçı da olsa kazanmak istiyoruz." dedi.

Manisaspor forması altında gösterdiği performansla adından söz ettiren ve ardından transfer gerçekleştiren Ahmet İlhan, ilk milli maçına da Manisa'da çıkacağı için mutlu olduğunu dile getirdi. 2014 Dünya Kupası'nda Türkiye'nin şansı konusunda da Ahmet İlhan Özek, şunları kaydetti: "Matimatiksel olarak şansımız sürüyor. Kalan maçlarımızı kazanmamız gerekiyor."

Genç oyuncu, Kardemir D.Ç. Karabükspor'a imza attığı zaman ilk hedefinin A Milli Takım'a yükselmek olduğunu bunu gerçekleştirdiğini artık İngiltere veya İspanya'da futbol oynamak istediğini sözlerine ekledi.

NECİP UYSAL: BEŞİKTAŞ'TA ŞAMPİYONLUKLAR YAŞAMAK İSTİYORUM

Beşiktaş'ın genç futbolcusu Necip Uysal da şampiyonluklar yaşayıp, ardından Avrupa'ya tranfser yapmak istediğini söyledi. Necip Uysal, Çek Cumhuriyeti ile oynayacakları hazırlık maçını kazanmak istediklerini ifade etti.

Necip, Beşiktaş'ta bir dönem çıkış yakaladığını, fakat yaşadığı şanssızlıklardan dolayı, zaman zaman forma bulmakta zorlandığını, iyileşince de formayı kaptığını ifade etti. Genç futbolcu, 2014 Dünya Kupası Grup Elemeleri'nde, Türkiye'nin, önündeki maçları kazanırsa gruptan çıkabileceğini vurguladı. Necip Uysal, gelecekle ilgili hedeflerini de şöyle açıkladı:

"Öncelikle Beşiktaş'ta şampiyonluklar yaşamak istiyorum. Daha sonrasında ben de yurt dışını düşünüyorum. Performansımı üst seviyeye çıkarırsam yurt dışına gitmeyi isterim."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER