ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 21:44

Çayırova Yarı Maratonu'na 7 bin başvuru

Çayırova Yarı Maratonuna 7 bin başvuru


Kocaeli'ne bağlı Çayırova Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu Yarı Maratonu'na 7 bin başvuru gerçekleşti. Türkiye içinden, hem de yurt dışından birçok ülke sporcusunun katılacağı ve 26 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek koşu sabah saat 09.00'da başlayacak.

Yarı Maraton ve 10K Çayırova Koşusu olarak devam eden ve 3K Halk Koşusu ile süslenen organizasyon içerisinde 1K Minik Adımlar ve Mini Minik Adımlar koşuları yer alıyor. Geçtiğimiz yıl toplamda 5 bin 250 katılımcının yer aldığı koşuda bu yıl başvuru sayısı 7 bin'e ulaştı. Her geçen yıl büyüyen organizasyona bu yıl da Türkiye içinden 56 farklı ilden ve yurt dışından 17 ülkeden koşucular katılacak.

21K ve 10K koşularında ilk 10'a girerek derece elde eden bay-bayan katılımcılara ve yaş gruplarına parasal ödül, dereceye giremeyen tüm katılımcı sporculara da günün anısına madalya, tişört ve göğüs numarası verilecek. Şölen havasında gerçekleşecek organizasyonda tüm koşu severleri Çayırova ilçesine davet eden Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Çayırıva Kaymakamlığı, Çayırova Belediyesi ve Çayırova Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürlüğü'nün katkıları ile düzenlenen bu organizasyona dünya çapında önemli maratoncuların katılacağı açıklandı.

Yarışma Türkiye Atletizm Federasyonu'nun 2013 Yılı Uluslararası Faaliyetler Takvimi'nde yer alıyor. Çayırova Koşusu; TAF ve İAAF yarışma kurallarına uygun olarak 10 km. ve 21 km. Yol Koşusu olarak gerçekleştirilecek. Fatih Caddesi Dede Korkut Çay Bahçesi önünden başlayacak olan yarış aynı yerde bitecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER