ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 16:04

Cavit Çağlar: Allah arkamızdan Fatiha okuyacak dostlar nasip etsin

Cavit Çağlar: Allah arkamızdan Fatiha okuyacak dostlar nasip etsin


Bursaspor’un eski başkanlarından Şükrü Şankaya, ölümünün 8’inci yıldönümünde mezarı başında düzenlenen törenle anıldı. Törende konuşan Şankaya’nın yeğeni ve Eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar, “Allah arkamızdan Fatiha okuyacak dostlar nasip etsin” dedi.

Bursaspor’un eski başkanlarından sanayici Şükrü Şankaya, ölümünün sekizinci yıldönümünde Ahmetpaşa Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen törenle anıldı. Anma törenine Şükrü Şankaya'nın oğlu Şenol Şankaya, yeğeni, işadamı Cavit Çağlar, çocukları ile Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ile çok sayıda vatandaş katıldı.

10 Ekim 2005'te geçirdiği kalp krizi neticesinde hayatını kaybeden eski Nergis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Şankaya'nın anma törenine gösterilen yoğun ilgiden memnun olduğunu belirten Eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar, “Allah, bizim arkamızdan bir Fatiha okuyacak dostlar nasip eylesin. Bu dostlar ülkemiz için olsun. Dinimiz ve ülkemiz ayakta kaldığı müddetçe inanıyorum ki Müslümanlığın da en büyük özelliği anmak, şükretmek ve bu dualarla ruhumuzu diri tutmak” dedi.

Şükrü Şankaya anma töreni, Ulu Camii imam ve müezzinlerinin okuduğu Kur'an-ı Kerim'den sonra Bursa Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay'ın yaptığı dua ile sona erdi.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER