ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Kasım 2014 Pazartesi 15:17

Cavcav dünya basınında

Cavcav dünya basınında

İsviçre'nin saygın gazetelerinden "Le Matin" bugünkü sayısında spor sayfasında yayınladığı bir haberde Gençlerbirliği Futbol Takımının Başkanı'nın emri ile oyuncularının sakal bırakmasını yasakladığını yazdı.


 
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ın bu yasak emrini verdiğini yazan gazete son zamanlarda Türkiye'de bir çok futbolcunun sakal bıraktığına dikkat çekti. Haberde Beşiktaş kulübü teknik direktörünün de sakal bıraktığı yazıldı. 

Ayrıca, Başkan Cavcav'ın aldığı kararda sakal bırakan oyunculara 25 bin TL yara cezası kesileceğine de vurgu yapıldı. 

Öte yandan Türk futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in bu karar karşısında nasıl bir tavır takınacağının da merak konusu olduğu belirtildi.

İSPANYA VE GÜNEY AMERİKA'DA GÜNDEM İLHAN CAVCAV 

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın sakallarını kesmeyen futbolculara 25 bin TL para cezası uygulayacağım açıklaması dünya basınında geniş yer buldu. Cavcav'ın açıklamaları gazetelerin internet baskılarında tıklanma rekoru kırıyor. Başta ispanya ve Portekiz basını olmak üzere Brezilya, Arjantin, Kolombiya, Peru ve Meksika'da yayınlanan gazeteler Cavcav'ın bunu nasıl başaracağını merak etmeye başladılar. Okuyucu sitelerine çok sayıda yorumda bulunan futbolseverlerin bazıları Cavcav'ı diktatör ilan ederken bir kısmı ise Gençlerbirliği başkanının yakında bir jilet reklamına çıkacağından gündem yaratmaya başladığını iddia ettiler. 

İspanyol " Que" gazetesi İlhan Cavcav'ın bu açıklamasını haftanın en ilginç olayı seçti. Gazete başkanın sakal bırakan oyunculara 9 bin Euro ceza kesmesini başlığına taşıyarak futbolcularda son dönemde sakal bırakma modasının nasıl engelleneceğinin takip edilmesi gereken olayların başında geldiğini savundu. SDP gazetesi ise başlığına sakallı Meireles'in fotoğrafını taşıyarak bu yasağın diğer Türk kulüplerine sıçrayıp sıçramayacağını merak etti.
 
El Mundo Deportivo gazeteside " Kulübün biri sakallı oynamayı yasakladı" başlığını atarak Brezilya'nın Türkiye Milli takımı ile oynadığı dostluk maçında Neymar'ın Volkan'a attığı golün fotoğrafını göstererek " Milli takım kalecisi Volkan kötü örnek oluyor" yorumunda bulundu.
 
El Desmarque gazetesi internet baskısında İlhan Cavcav'ın görüntüsünü yayınlayarak " Bu başkanın tüm futbolcularını kendisi gibi traşlı görmek istiyor " açıklaması yaptı. Meksika'da yayınlanan telediario gazetesi ise Gençlerbirliği takımının toplu halde çekilmiş takım fotoğrafını yayınlayarak " Başkanın sakalsız kadrosu " başlığını attı.
KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER