ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mayıs 2013 Cumartesi 10:00

Çarşı'nın en zor vedası bu akşam!

Çarşının en zor vedası bu akşam!

Siyah beyazlı kulübün ismiyle özdeşleşen ve önceki hafta son kez taraftarlarını ağırlayan İnönü Stadı'nın 66 yıllık tarihi belgesel olarak ekranlara geliyor.


Habertürk Televizyonu Belgesel Yapım Koordinatörü Tayfun Gönüllü, son günlerini yaşayan İnönü Stadı'nın 66 yıllık belgeselini hazırladı...

75 dakikalık "Dostluğun Son Kalesi (İnönü'ye Veda)" adlı belgesel, Dolmabahçe Sarayı'na ait olan Has Ahırı'n (Istabl-i Amire) dünyanın en güzel stadına dönüşüm öyküsünü içeriyor...

Hüzünle, fişinin çekilmesini bekleyen yaşlı çınar, binlerce futbolcuya, yüzlerce gazeteciye, hakeme, antrenöre nasıl ev sahipliği yaptı?

İnönü Stadı sadece bir futbol mabedi miydi?

İnönü Stadı, aynı zamanda dostluğu, sevgiyi ve taraftarlığı da öğreten bir öğretmen olabilir miydi?

Belgesel, görkemli bir sarayın karşısına neden büyük bir stat yapıldığını da inceliyor...

Belgeselin seslendirmesini Ercan Ylıdırım, müziklerini ise Sina Koloğlu ve Burçin Gülbahar hazırladı...Kurgu yönetmenliğini Uğur Işık, prodüktörlüğünü Hilal İşler'in üstlendiği belgesel, bu aksam 21:15 de Haberturk TV'de...

AYBABA DÖNEMİ SONA ERİYOR

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Kayseri karşılaşmasının ardından buluşacağı tecrübeli hocayla yolları ayıracak. Samet Aybaba’ya 500 bin TL tazminat ödenecek.

Vatan Gazetesi’nden Figen Civan’ın haberine göre, Beşiktaş'ta Samet Aybaba dönemi pazartesi günü resmen sona eriyor. Eski kaptanı olduğu siyah-beyazlı takımın başına sezon başında geçen ve 2+2 yıllık sözleşme yapılan tecrübeli çalıştırıcı ile başkan Fikret Orman bizzat görüşüp yolları ayıracak.

Bu yıl ateşten gömlek giyen ve esasında siyah-beyazlılara sezonun bir bölümünde herkesin beklentisinin üzerinde bir futbol oynatan Aybaba, ikinci yarıda takımın düşüşe geçmesinin ardından eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Sezon sonuna doğru taraftarların protesto etmeye başladığı Aybaba takımı 3. yapıp Avrupa Ligi’ne de taşıdı ama bu performansı yönetimi tatmin etmedi.

Kyseri maçının ardından pazartesi günü Aybaba ile biraraya gelecek olan başkan Orman, deneyimli antrenörle vedalaşacak. Aybaba’ya 500 bin TL tazminat ödenecek.  

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER