ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 11:18

Çanakkale-Ankara 17. Zafer Koşusu başladı

Çanakkale-Ankara 17. Zafer Koşusu başladı

Gelibolu Yarımadası'ndan alınan toprak, su ve Türk bayrağının Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunulmak üzere yola çıkarıldığı ''Çanakkale-Ankara 17. Zafer Koşusu'' törenle başladı.


Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Gelibolu Yarımadası'ndan alınan toprak, su ve Türk bayrağının Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunulmak üzere yola çıkarıldığı ''Çanakkale-Ankara 17. Zafer Koşusu'' törenle başladı.

Törende, Gelibolu Yarımadası'ndan getirilen emanetleri öperek teslim alan ve Gül'e iletilmek üzere öğrenciler Tuğba Arslan ile Kerem Çolak'a veren Çanakkale Vali Vekili Hüseyin Kulözü'nün karanfil atmasıyla 720 kilometrelik koşu için çıkış yapıldı.

Çanakkale-Ankara 17. Zafer Koşusunun başlaması dolayısıyla ilk ve orta dereceli okullardan katılan öğrenciler, kent merkezinde tur attı.

Törene, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutan Vekili Albay Vedat Selvitop, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Emniyet Müdürü Yılmaz Özden ile daire amirleri ve öğrenciler katıldı.
Çanakkale-Ankara arasında sınırı bulunan 6 ilin atletlerince gerçekleştirilecek Zafer Koşusunda, her kentin sporcularının kendi illerinin sınırları içinde taşıyacağı emanetler, 18 Mart'ta Çankaya Köşkü'ndeki törende Gül'e sunulacak.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER