ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 15:11

Çalımbay: "Gezi Parkı Türkiye'ye zarar veriyor"


Spor Toto Süper Lig'in yeni takımlarından Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Rıza Çalımbay, Gezi Parkı olayları ve Beşiktaş'ın Çarşı Grubu ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Cihan Haber Ajansı (Cihan) muhabirinin sorularını cevaplayan Çalımbay, Beşiktaş taraftar grubu Çarşı'nın çok pozitif bir grup olduğunu ve herşeye destek verdiğini söyledi. Çalımbay, Beşiktaş'ın ünlü taraftar grubu Çarşı'nın Gezi Parkı eylemlerine iyi niyetle destek verdiğini belirterek şunları söyledi:

"Çarşı Grubu benim futbol hayatıma başladığımdan beri var olan şey ve her zaman pozitif olarak destek veren arkadaşlardır. Tabi buradaki amaç inşallah saptırılmaz. Gezi Parkı'na destek için giden genç arkadaşlarımız olsun diğer arkadaşlarımız olsun amacı farklıydı ama olaylar uzadıkça farklı yerlere de gidebilir. İnşallah biran önce bu yaşanan olaylar kesilir. Zaten Türk insanının bin tane sıkıntısı var."

Gezi Parkı gösterilerinin önce iyi niyetle başladığını, uzayınca amacından saptırıldığını da belirten Çalımbay, "Onun için olayların büyümeden iyi bir şekilde bitmesini temenni ediyorum. Ama gerçekten ilk gün gidenlerin niyeti masumdu. Ama ne olursa olsun, sonucunda yaşananlara baktığınızda Türkiye'ye zarar veriyor." diyerek sözlerini tamamladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER