ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2012 Salı 09:56

Çağla Cumhuriyet Kızları’nda başlıyor

Çağla Cumhuriyet Kızlarında başlıyor

Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, İstanbul Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü’nde ilk mazına çıkacak.


Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, İstanbul Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü’nde gerçekleşen 25 bin Dolar para ödüllü Cumhuriyet Kızları ITF turnuvasındaki ilk tekler maçına çıkıyor.

Turkcell ve Türkiye Tenis Federasyonu desteğinde turnuvalara devam eden Club İstanbul ENKA Tenis Akademisi oyuncusu Çağla Büyükakçay, bu sezonu oynayacağı son iki turnuvayla tamamlayacakken, bunlardan ilki olan Cumhuriyet Kızları Turnuvası'ndaki tekler mücadelesine başlıyor.

İstanbul Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü’nün kapalı kortlarında düzenlenen 25 bin Dolar para ödüllü ITF turnuvasına iki numaralı seribaşı olarak katılan Çağla’nın açılış turundaki rakibi ise Fransız Estelle Guisard olacak.

Klasmanın 279 numarası Guisard ile bu hafta açıklanan dünya sıralamasında 176. basamakta bulunan Çağla arasındaki karşılaşma, saat 11.00’de başlayacak. Maç programında ikinci sırada yer alıyor.

ÇİFTLERDE ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİ

Turnuvanın çiftler kategorisinde bir diğer milli tenisçi Pemra Özgen ile ortaklık kuran Çağla, ilk turu geçerken zorlanmadı. Rus Yuliya Kalabina ve Belaruslu Lidziya Marozava’ya 6-1, 6-4’lük setlerle üstünlük sağlayan Çağla/Pemra, bu galibiyetle çeyrek finale yükseldi.

Dört numaralı seribaşı olarak raket sallayan ikili, yarı finale yükselme yolunda özel davet ile turnuvada boy gösteren genç Türk çift Ceylin Günay/Defne Özerden ile mücadele edecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER