ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2014 Cuma 11:18

Buzda "olimpiyat" gururu


Buz Pateni Federasyonu Başkanı Fahrettin Kandemir, Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenecek 2014 Kış Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil edecek olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
Kandemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de yeni gelişen buz sporlarınında federasyonun önemli adımlar attığını belirtti. Federasyonun desteğiyle milli buz dansçılar Alper Uçar ve Alisa Agafonova çiftinin, Rus antrenör Alexander Zhulin ile çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Kandemir, Uçar ve Agafonova'nın 7-23 Şubat 2014 tarihlerinde düzenlenecek 2014 Kış Olimpiyatları'nda Türkiye'yi buz dansında temsil edecek ilk ikili olacağını kaydetti.
Uçar-Agafonova çiftinin bu başarısının, diğer sporculara örnek olduğunu dile getiren Kandemir, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Olimpik Sporcu Yetiştirme Merkezlerinde 11 sporcularının çalışmalarına devam ettiğini ifade etti.
Kandemir, federasyon bünyesindeki tüm branşlarda uluslararası yarışmalarda alınan madalya sayılarını artırmaya yönelik çalışmaları yoğun şekilde sürdürdüklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Olimpiyatlar zorlu ve uzun süreci olan çalışmaları kapsar. Bu nedenle 2018 Kış Olimpiyatları için şimdiden çalışmalara başlamalı ve gerekli organizasyonları yapmalıyız. Yeni yılla federasyonumuz da zorlu bir sürece giriyor. 2014 Kış Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil edebilmenin gururunu yaşıyoruz. Olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil etmek zor, ancak imkansız değil. Biz de federasyon olarak hep zoru başarmanın peşinde olacağız."
Federasyon bütçesi imkan verdiği ölçüde, senkronize branşını daha da canlandıracaklarını belirten Kandemir, sporcuların deneyim kazanmaları için Türkiye'de uluslararası faaliyetler düzenlenmek için çalışmalara başlayacaklarını da kaydetti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER