ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Aralık 2013 Pazar 16:42

Büyük Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası


Türkiye Boks Federasyonu tarafından düzenlenen Büyük Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası final karşılaşmalarıyla sona erdi.
Merkez Spor Salonu'nda 19 Aralık'ta 81 ilden 135 sporcunun katılımıyla başlayan şampiyonanın son gününde 20 sporcu mücadele etti.
Boksörlerin "kask" kullanmadığı müsabakalarda rakiplerini eleyen, 46-49 kilogramda Tolgahan Öztürk, 52 kilogramda Erdal İnanlı, 56 kilogramda Mehmet Topcakan, 60 kilogramda Bünyamin Aydın, 64 kilogramda Fatih Keleş, 69 kilogramda Yakup Şener, 75 kilogramda Abdülkadir Köroğlu, 81 kilogramda Avni Yıldırım, 91 kilogramda Burak Aksin ve 91 kilogram üzerinde Ali Eren Demir Ezen şampiyon oldu.
Dereceye girenlere madalyalarını Karabük Valisi İzzettin Küçük, Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Fenerbahçe Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu ve diğer protokol üyeleri verdi.
Gözgeç, gazetecilere yaptığı açıklamada, çok başarılı bir şampiyonayı geride bıraktıklarını söyledi.
Birçok şampiyonada uyguladıklarını anlatan Gözgeç, "Boksörlerin kullandıkları kask, Türkiye'de ilk defa bu şampiyonada kullanılmadı. Sporcular alışık olmadığı için ufak tefek yaralanmalar oldu ancak başarılı olduğu gözlendi. Kaskın yüzde 2,5 etkisi vardı zaten. Daha önce valizini alan geliyordu şampiyonaya, bu defa öle olmadı. Önce illerinde sonra da gruplarda şampiyon olanlar geldi. Bir de şampiyonaya 18 yaş ve üstü katılabildi. İlkler yaşandı burada ama başarılı geçti. Türk sporcusuna yakışır şampiyona oldu. Basına, Karabük halkına ve yöneticilerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Gözgeç, 2016 Olimpiyatları'nın adaylarını çıkaracaklarını sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER