ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2013 Salı 07:18

Bursaspor’un yeni başkanı Erkan Körüstan


Bursaspor’un Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda 791 oy alan Erkan Körüstan, yeşil-beyazlı kulübün yeni başkanı oldu.

Bursaspor'da başkan İbrahim Yazıcı'nın vefatının ardından yapılan olağanüstü genel kurul ile yeşil-beyazlı takımın yeni başkanı belirlendi. Atatürk Spor Salonunda yapılan kongrede başkan adayları Hayri Yazıcı, Erkan Körüstan, İlhan Uslu, Mesut Mestan ve Muzaffer Önadım, son kez projelerini üyelere anlatarak oy istedi.

10 sandıkta toplam 2 bin 128 üyenin oy kullandığı Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda 8 oy geçersiz sayıldı. Büyük çekişmeye sahne olan seçim sonrasında oyların büyük çoğunluğunu alan Erkan Körüstan, Bursaspor’un yeni başkanı seçildi. Hayri Yazıcı 514, İlhan Uslu 408, Mesut Mestan 384, ve Muzaffer Önadım ise 15 oy alabildi. Sandıkların açılması ile Erkan Körüstan’ın seçmeni büyük sevinç yaşadı.

"ALLAH ALKIŞLARLA ALDIĞIMIZ GÖREVİ ALKIŞLARLA BIRAKMAYI NASİP ETSİN"

Oylama sonrasında Bursaspor’un yeni başkanı olarak seçilen Erkan Körüstan, yaptığı konuşmada kendisine destek verenlere teşekkür etti. Körüstan, “Bize oy veren, vermeyen herkese çok teşekkürler. Diğer başkan adaylarımız da gelip tebrik etti. Bu durum Bursaspor’un birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu gösteriyor. Bu görevi Allahın izniyle en iyi şekilde yürütmek istiyoruz. Allah, alkışlarla aldığımız görevi, alkışlarla bırakmayı nasip etsin” dedi.

YENİ YÖNETİM KURULU

Bursaspor’un 24. başkanı olan Erkan Körüstan’ın yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluşuyor: Rıdvan Şen, Nedim Çelik, Serkan Sabuncuoğlu, İlhan Satık, Ali Ay, Necdet Ertaş, Mehmet Aktar, İlyas Kocaefe, Yüksel Çolak, Melih Özeren, İlyas Acar, Adem Sakarya, İrfan Demirdüzen ve Yusuf Arslan.

ERKAN KÖRÜSTAN KİMDİR?

Erkan Körüstan 1966 yılında Bursa’da doğdu. 1983 yılında Bursa Ticaret Lisesi’nden mezun olduktan sonra Körüstan A.Ş.'de iş hayatına başladı. Bursaspor Kulübü’nde ise, 2000-2004 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği ve 2004-2005 yılları arasında ise başkanlık görevlerinde bulundu. Bursaspor’da yöneticilik yaptığı yıllarda Erkan Körüstan, Bursaspor’da altyapı sorumluluğu, Teknik As Başkanlık ve Mali As Başkanlık görevlerini yürüttü. Erkan Körüstan, bugün yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı sonrasında ise yeşil-beyazlı kulübün 24. başkanı oldu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER