ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Mart 2013 Çarşamba 12:12

"Bursaspor’u bir şampiyonluk kesmez"

"Bursasporu bir şampiyonluk kesmez"


Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Bursaspor’u bir şampiyonluğun kesmeyeceğini söyledi. Yeşil-beyazlı takımın alt yapısına dikkat çeken Karaman, “17 yaş grubumuz Avrupa şampiyonu olmuş, ben inanıyorumki iki sene içerisinde Avrupa’nın en üst seviyesinde olacağız.” dedi.

Hikmet Karaman, yardımcı antrenör Ersel Uzgur, Genel Sekreter İlhan Uslu, Basın Sözcüsü Selçuk Eren ve Sedat 3 lakaplı kaptan Sedat Özden ile birlikte Tophane Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. Okul bahçesinde öğrencilerin coşkulu tezahüratları ile karşılaşan teknik direktör Hikmet Karaman, coşkunun önce Kasımpaşa maçında daha sonrada Beşiktaş maçında sürmesini istediğini ifade etti. Meşaleler yakan öğrenciler, 'Avrupa'ya Bursaspor' pankartı açtı.

Karaman, daha sonra ‘Sporda Etik ve Fair-Play Ruhu’ konulu panele katıldı. Başarılı teknik adam, öğrencilerin coşkusu karşısında büyük mutluluk yaşadı. Salonu telefonuna çeken Karaman, öğrencilere teşekkür etti.

“AVRUPA’NIN EN ÜST SEVİYESİNDE OLACAĞIZ”

"Taraftarlarımız okullara bu derece inmişse Bursaspor’un önünü kimse kesemez. Bütün başarılar eğitimden geçiyor." diyen Karaman, şöyle konuştu:

"Bursaspor’u bir şampiyonluk kesmez, büyük şampiyonluklar kazanmanın ayak seslerini burada görüyoruz. Bu sene ilk hedef Avrupa kupalarına katılmak. 17 yaş grubumuz Avrupa Şampiyonu olmuş, ben inanıyorum ki iki sene içerisinde Avrupa’nın en üst seviyesinde olacağız.”

“ÖNEMLİ OLAN KENDİ TAKIMINI TUTMAK”

Bursaspor Kulübü Genel Sekreteri İlhan Uslu ise yaptığı açıklamada, "Sizlerin Bursaspor aşkı geleceğimizin kurtulduğunu gösterir. Alt yapıdaki takımlarımız çok kuvvetli geliyor. Bu oyuncularımızı A takıma monte ettiğimizde çok güzel işler yapacağız. Önemli olan İstanbul semt takımlarını tutmak değil, yaşadığın şehrin takımını tutmak." diye konuştu.

Basın Sözcüsü Selçuk Eren de “Genç nesillerin Bursasporlu olduğunu görmek bizleri duygulandırıyor. Bursaspor’un ne kadar büyük bir kulüp olduğunu sadece Bursa ve Türkiye değil Avrupa’da görecek.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER