ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Şubat 2014 Cuma 20:34

Bursasporlu taraftarlardan protesto yürüyüşü


Bursasporlu taraftarlar, kulüp yönetimi ile 1 maç seyirsiz oynama cezası verilmesi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonunu (TFF) Çaykur Rizespor karşılaşması öncesinde protesto etti.
Kent merkezindeki bir plazanın önünde toplanan taraftarlar, Altıparmak Caddesi üzerinden Atatürk Stadı'na doğru yürüdü. Taraftarlar, yürüyüş sırasında yönetim aleyhine slogan attı. Taraftarlar, Bursaspor'a 1 maç seyircisiz oynama cezası verilmesine de tepki gösterdi.
Yürüyüş, Atatürk Stadı'nın Kültürpark girişindeki merdivenlerin önünde sona erdi. Yürüyüşe çok sayıda kadın ve çocuk taraftar katıldı.
Tribün liderlerinden Serkan Yıldız, yürüyüşün ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kurumsal ve sportif anlamda Bursaspor'daki kötü gidişata tepki gösterdiklerini ve Kulüp Başkanı Erkan Körüstan ile yönetim kuruluna istifa çağrısında bulunduklarını söyledi.
Yıldız, 10 bin kişiyle yürüyüş yaptıklarını belirterek, "Erkan Körüstan ve yönetimi artık yolun sonuna gelmiştir. Bütün şehir ve taraftar grupları burada. Artık istifa etmelerini istiyoruz. Biz Bursaspor başkanına küfür etmek veya başka bir şey yapmak istemiyoruz. Lütfen istifa etsinler" dedi.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER