ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 16:21

Bursaspor'dan Hikmet Karaman açıklaması


Bursaspor Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yazcı, teknik direktör Hikmet Karaman ile Gaziantepspor'u yönettiği sırada görüştükleri iddialarına cevap verdi. Yazıcı, şöyle konuştu: "Eğer biz iddia edildiği gibi, Hikmet Karaman’la görevdeyken görüşmüş ve anlaşmış olsaydık, görevinden ayrıldıktan 3-5 hafta sonra ya da sezon sonunda sözleşme imzalar, hatamızı örtbas etmeye çalışırdık. " dedi.
    Kulübün resmi internet sitesi aracılığı ile açıklama yapan Yazıcı, fair play içinde tertemiz bir şampiyonluğa imza atarken de, 'UEFA'nın bileğini bükerken' de özenli ve dikkatli davrandıklarını ifade etti.

YANLIŞ YAPTIĞIMIZI DÜŞÜNENLER YANILGI İÇİNDELER

Başkan Yazıcı, şunları dile getirdi:
     "Bunca badire atlatmış bir yönetimin, bir teknik adam seçiminde, gerek isim gerekse usül konusunda yanlış yaptığını düşünenler, tarihi yanılgı içindedirler. Bursaspor, isterse her teknik direktörü, hangi konumda olduğuna bakmaksızın ve kimseye hesap vermeden bünyesine katabilecek bir cazibeye ve kuvvete sahiptir. Bursaspor bu açıdan bakıldığında, Anadolu'nun makus kaderini değiştirmiş, cesaret ve kararlılığın sembolü olmuş bir camiadır."

KARAMAN'LA KULÜBÜ İLİŞKİ KESİNCE GÖRÜŞME KARARI ALDIK

    Türkiye’ye ahlak dersi veren bir kulüp olduklarını ve teknik adam seçiminde ilkelerine ters düşmediklerini belirten Yazıcı, şöyle devam etti:     "Bunu iddia etmek sadece Bursaspor’un önlenemez yükselişini durdurmaya çalışmak isteyen rakiplerimizin ve başarımızı kıskananların tutunabileceği çürük bir daldır. Eğer biz iddia edildiği gibi, Hikmet Karaman’la görevdeyken görüşmüş ve anlaşmış olsaydık, görevinden ayrıldıktan 3-5 hafta sonra ya da sezon sonunda sözleşme imzalar, hatamızı örtbas etmeye çalışırdık. Ancak biz kendimizden emin olduğumuz ve bu süreçte söylediğimiz her sözü samimiyetle sarf ettiğimiz için, en küçük bir endişeye kapılmadan, sayın Karaman’la, kulübü kendisiyle ilişkisini kestikten sonra bir araya gelme ve görüşme kararı verdik."

BURSALI TEKNİK ADAM İÇİN ALT YAPI OLUŞTURULMALI

Taraftarların bir bölümünün Bursalı bir teknik adam arzusunu anlayışla karşıladıklarını kaydeden Başkan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ancak bunun için gerekli altyapının oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. Ersel Uzgur hocamızın çocukluğunu bilen ve Bursalı antrenörlere bundan 25 yıl önce de güvenen bir başkan olarak, plansız-programsız bir şekilde atılacak böyle bir adımın, önce Ersel Uzgur, sonra da Bursa antrenörlüğü için büyük bir risk içerdiğini, dolayısıyla altyapısız bu girişimin onlara zarar vereceğini anlamak ve görmek gerekir. Bu konuda sürecin iyi planlanması gerektiğini düşünüyor ve kendi öz kaynağından oyuncu yetiştirme kudretine sahip kulübümüzün, bizim önderliğimizde kendi teknik adamlarını da hazırlayabileceğine yürekten inanıyorum."

HİKMET KARAMAN BURSASPOR'U HAK EDİYOR

Hikmet Karaman'ın, profesyonelliği, başarıları ve hedefleri itibariyle yolu Bursaspor’la kesişmeyi hakeden bir teknik adam olduğunu belirten Yazıcı, sözlerini şöyle tamamladı:
    "Dolayısıyla takımını emanet ettiği bir teknik adamı, yaşadığımız son örnekte olduğu gibi, isterse Türkiye’nin gıptayla izlediği bir figür haline getirmeyi başarmış bu camianın, sayın Karaman’a hak ettiği desteği verdiği takdirde yine yanılmayacağını önce paydaşlarımıza, sonra bütün kamuoyuna saygıyla duyururuz."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER