ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 16:30

Bursaspor'dan hakem uyarısı


Bursaspor Kulübü, son haftalarda yaşanan hakem hataları nedeniyle hakemlere gösterilen tepkinin, bir sonraki maçta avantaj elde etme çabası olduğu uyarısında bulundu. Kaos oluşturulmaya çalışıdığına dikkat çekilerek, "Gelişmeleri dikkatle takip ettiğimizi ve her hangi bir haksızlık halinde sesimizi daha da yükseltmekten çekinmeyeceğimizi kamuoyu ile paylaşırız." denildi.

    Kulübün resmi internet sitesi aracılığı ile yapılan açıklamada, son haftalarda yaşanan hakem hataları ve sonrasında oluşturulmaya çalışılan gündem nedeniyle açıklama yapma ihtiyacı duyulduğu belirtildi.

    Açıklamada şöyle denildi:
     "Sürecin en başından bu yana tavrını net bir şekilde ortaya koyan bir kulüp olarak, ligde son viraja girilirken ve tansiyon yükselmeye başlamışken, futbol ailesinin bütün kişi ve kurumlarını daha dikkatli olmaya davet ediyoruz. Bir hafta lehte, diğer hafta aleyhte yapılan hataların ardından tartışmayı medya üzerinden alevlendirerek, bir sonraki maçta avantaj elde etme çabası doğru bir yöntem değildir."

BURSASPOR'UN TEK BEKLENTİSİ ADİL YÖNETİM

    Son iki sezon hakem hataları sonrası canı yanan kulüplerinin başında Bursaspor'un geldiğine dikkat çekilen açıklama, şöyle devam etti: "Bursaspor’un hakem camiasından ve MHK’den tek beklentisi sadece ve sadece adil yönetim anlayışıdır. Bu doğrultuda hafta sonunda oynayacağımız karşılaşma başta olmak üzere lig sonuna kadarki bütün maçlarımızda gerek hakem atamaları konusunda gerek ise hakem kararlarının arkasında başka hesaplar görmek istemediğimiz belirtiyor, mücadelenin adil bir şekilde saha içinde başlayıp bitmesi gerekliliğini vurguluyoruz. MHK-Kulüpler-Medya üçgeninde bazı çevrelerce yaratılmaya çalışılan kaos ortamındaki gelişmeleri dikkatle takip ettiğimizi ve her hangi bir haksızlık halinde sesimizi daha da yükseltmekten çekinmeyeceğimizi kamuoyu ile paylaşırız."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER