ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 18:35

Bursaspor’dan Batalla açıklaması


Bursaspor, Arjantinli futbolcusu Batalla’nın Beşiktaş’a transfer olacağı yolundaki haberleri internet sitesi üzerinden yalanladı.

    24 Nisan 2013 tarihli bir spor gazetesinde ‘Kartal’da Hedef Batalla’ başlığı ile yer alan haberin içeriği ve kurgusu ile baştan aşağı uydurma olduğu belirtilen açıklamada, “Transfer sezonu yaklaşırken dahası, ligde rekabet kızışmış iken sözleşmesi devam eden futbolcularımızla ilgili bu tarz uydurma haberlerin özellikle zamanlaması çok manidardır.” denildi.

    Batalla’nın 2014 sonuna kadar sözleşmesi bulunduğuna vurgu yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
     “Haberde ismi geçen futbolcumuz Pablo Martin Batalla’nın kulübümüz ile 2014 yılı sezon sonuna kadar sözleşmesi devam etmektedir. Salt bu açıdan bakıldığında bile ilgili haber, haber etiği, gazetecilik ahlakı ve diğer etik değerler açısından talihsizdir. Yine önemle hatırlatılmalıdır ki; sorumluluk kuralları açısından da bu tarz haberlerin hazırlanış ve sunuluş biçimi tazminat ve diğer yasal/idari müeyyideleri beraberinde getirmektedir. Kulübümüz bu nedenle bu tarz maksatlı haberlere karşı sahip olduğu yasal ve idari başvuru haklarını gerekir ise kullanmaktan geri kalmayacaktır. Ayrıca bu futbolculumuz ile 2014 yılında sona erecek olan sözleşmenin karşılıklı memnuniyet ve mutabakat ilkeleriyle uzatılması konusunda çalışmalarımızın son aşamaya kadar geldiğini, futbolcumuz, temsilcileri ve kulüp arasında görüşme takviminde hiçbir olumsuzluk bulunmadığını, bu tarz özel maksatlı ve uydurma haberlere yarınlarda da itibar edilmemesi hususunu kamuoyumuza saygıyla arz ederiz.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER