ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 16:42

Bursaspor'dan açıklama: Hukuki süreci yakından takip ediyoruz

Bursaspordan açıklama: Hukuki süreci yakından takip ediyoruz

CAS'ın Fenerbahçe ile ilgili verdiği kararın ardından Bursaspor Kulübü'nden bir açıklama geldi.


Fenerbahçe'nin CAS kararı ile Avrupa kupalarından men edilmesinin ardından, Bursaspor'da Avrupa Ligi'ne katılma şansı yeniden doğdu. Yeşil beyazlı kulüp konuyla ilgili resmi internet sitesinden yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

"Fenerbahçe SK UEFA Tahkim Kurulunun vermiş olduğu UEFA kupalarından 2 yıl men cezası kararına karşı CAS nezdinde dava açmıştır. Kulübümüz, Fenerbahçe Spor Kulübünün açmış olduğu dava ile ilgili derhal CAS nezdinde müdahale talebinde bulunmuştur. Bu müdahale talebimiz davanın bitimindeki sonuçlardan Kulübümüzün de etkileneceği gerekçesi ile CAS tarafından reddedilmiştir. Bu red kararı ve gerekçesi üzerine Kulübümüz tarafından derhal; 16.08.2013 tarihinde UEFA Genel Sekreterliğine yazılı başvuruda bulunulmuştur. CAS tarafından UEFA Tahkim Kurulu kararının onanması halinde Kulübümüzün Avrupa kupalarına katılması talep edilmiştir.

CAS tarafından 28.08.2013 tarihinde Fenerbahçe hakkındaki UEFA Tahkim Kurulu Kararı onanmıştır. UEFA tarafından 29 Ağustos 2013 tarihinde öğleden sonra yapılacak olan toplantıda UEFA kupalarına katılacak olan takımlarla ilgili gerekli kararların alınacağı duyurulmuştur. Bursaspor Kulübünün UEFA kupalarına katılımı konusunda ayrıca Beşiktaş SK ile ilgili olarak da, CAS tarafından 30 Ağustos 2013 tarihinde duyurulacağı açıklanan karar da önem taşımaktadır. Bursaspor Kulübü olarak hukuki süreci yakından dikkat ve özenle takip ettiğimizi kamuoyunun bilgilerine saygı ile sunarız."

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER